Túra po loukách
Gampe Thaya

Všichni, kdo zvládnou 640 metrů dlouhé stoupání ze Söldenu ke Gampe Thaya, si zaslouží malou odměnu. Možná i velkou odměnu. Je úplně jedno, jak velcí jste jedlíci nebo co vám chutná. Tato okouzlující alpská chata nabízí vše od sýrového fondue (nutnost objednat předem) až po salát s kousky dobrého hovězího masa. Gampa Thaya je prostě pověstná svou skvělou kuchyní. „Prvotřídní jídlo podávají uvnitř v útulné restauraci i venku na terase,“ vysvětluje spisovatelka a milovnice horských chat Irene Prugger. Rozhodně byste měli ochutnat Gampe Kaas. Jedná se o místní sýr vyrobený z mléka tyrolských šedých krav. Majitel chaty Jakob Prantl sýry vyrábí sám v pojízdné mlékárně, kterou parkuje přímo na horských svazích. Na farmě koupíte sýr, pálenky, klobásy a vlněné ponožky. Vše je samozřejmě přírodní a vyrobeno zde.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Sölden, Kirche

Cíl výletu

Gampe Thaya

Cílový bod

Sölden, Kirche

Pohoří

Délka

6,9 km

Doba chůze

4 h 9 min

Specialita

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

středně těžké (červené stezky)

nadmořská výška

2 001 m 1 365 m

Stoupání (vertikální metry): 640 m
Klesání (vertikální metry): 640 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Hromadná doprava

  • Dostupné hromadnou dopravou

Parkování

u.a. Talstation der Giggijochbahn

Ke stažení

Popis trasy

Túra začíná u kostela v centru Söldenu. Za kostelem uvidíte stezku, která se stáčí vlevo do prudkého kopce vedoucího až do osady Plöden. Až dorazíte k malému jezírku, dejte se vlevo a pokračujte lesem po Leiterbergské stezce. Po chvilce narazíte na cestu Hochsöldenstraße. Zde odbočte ostře vlevo a o kousek dál vpravo do lesa. Odtud vede stezka přes horské louky přímo k chatě Gampe Thaya.

Pozor! V chalupě nepřijímají kreditní karty.

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Sölden

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících

Turistika v regionu

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!