© Tirol Shop / Krings Maren
© Tirol Shop / Krings Maren
© Schlick 2000
© Schlick 2000
© Stubai Tirol
© Stubai Tirol

Erlebnisweg Schlickeralm

Zážitkový svět Schlick v údolí Stubaital je oblíbeným výletním cílem na úpatí pohoří Kalkkögel a leží pouze 20 minut autem od města Innsbruck. Zážitková trasa začíná u horské stanice lanovky Kreuzjochbahn a vede dolů k chatě Schlickeralm. Na naučné stezce, která vede mezi nádherně vonícími borovicemi zirbe, poznají malí objevitelé přírodu na interaktivních stanovištích. U chaty Schlickeralm ochutnejte kefír, jogurt, máslo, sýr nebo tvaroh, které se vyrábějí ručně z mléka od místních krav. Každé úterý v 11.00 hodin je dokonce možné si prohlédnout výrobnu sýra. Sestup od chaty Schlickeralm k Froneben Alm bude bavit především děti: jsou zde místa určená k chůzi naboso, tunely na prolezení a dokonce visací most.

U údolní stanice Schlick 2000 je možné si vypůjčit po zaplacení kauce malý dřevěný kotouč (nezapomenout ještě před výjezdem lanovkou). Od jezera Panoramasee vede cesta Scheibenweg k prostřední stanici lanovky Froneben, kde děti mohou kotouč nechat kutálet ve strouze hned vedle cesty. Jsou zde také různá stanoviště určená pro hry s dřevěným kotoučem. Nakonec sjedeme lanovkou dolů do údolí.

Tip: před začátkem putování doporučujeme výšlap k vyhlídkové plošině „StubaiBlick“ (2.160 m), na který je třeba naplánovat si 45 minut. Podél cesty jsou zajímavé lavičky a jiné možnosti k sezení, které byly navrženy umělci z údolí Stubaital. Vyhlídková plošina nabízí 360-stupňový pohled na pohoří Stubaier Bergmassiv, Kalkkögel a do dálky výhled přes Innsbruck až do údolí Zillertal a na horu Wilder Kaiser.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Fulpmes, Parkplatz Schick 2000

Cílový bod

Fulpmes, Parkplatz Schick 2000

Gebirgszug

délka

5,9 km

Doba chůze

2 h 30 min

Charakteristiky

  • Bezbariérové pěší túry
  • Rundwanderung

Obtížnost

středně těžké (červené stezky)

nadmořská výška

2 105 m 1 357 m

Výškový rozdíl-výstup 775 m
výškové metry dolů 10 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Ke stažení

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Tschaffinis Umgebung 26, Fulpmes

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Anzahl Reisende

Turistika v regionu

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat