© Tirol Werbung/Dominik Gigler
© Tirol Werbung/Dominik Gigler

Horské chaty a salaše

Načerpání síly na horské chatce: v Tyrolsku poskytují mnohé chaty ochranu před špatným počasím, možnost ubytování a stravy, pokud potřebujete během cesty přestávku.

Chtěli byste podniknout vícedenní turistickou cestu a nechtěli byste každý den sestupovat do údolí? Na tyrolských horských chatkách najdete příjemné ubytování na noc, teplé přístřeší při nepřízni počasí a často také něco výživného pro žaludek. Nejenom na Orlí stezce, tyrolské nejdelší turistické cestě, je mnoho chat. Nad Kals ve Východním Tyrolsku ve výšce 3 454 m n.m. leží chata Erzherzog Johann, nejvýše položené ubytování v Rakousku. Chata je optimální základnou pro výstup na Großglockner a umožní vám v jasných dnech výhled až na Dolomity.

Přenocování v horách: Tyrolsko vás zve

Na horské chatce v Tyrolsku přenocujete v obhospodařovaných chatách nebo chatách s vlastním zásobením – zcela podle vašeho přání. Kontaktuje dopředu hospodáře na chatě, pokud chcete přenocovat na horské chatce. To vám garantuje pohodlnou postel připravenou pro vás a dozvíte se důležité podrobnosti o ceně a vybavení. Pokud plánujete přenocovat v chatě s vlastním zásobením, pomůže vám sekce, které chata patří, ráda více. V chatách Alpského spolku a smluvních domech přenocují členové spolku výhodněji. Tedy: Nezapomeňte na váš členský průkaz.

Selsky rustikálně nebo komfortně

Mnohé horské chatky v Tyrolsku jsou udržovány kouzelně jednoduše a v mnohých to dokonce znamená: světlo svíčky místo žárovky. Tak zažijete původní život salašníků. Pokud  chcete komfortnější ubytování, existují pohodlné chatky, které lákají svými krásnými pokoji pro hosty a chutnou regionální kuchyní k ubytování v horské chatce v Tyrolsku. V mnoha obhospodařovaných chatách ochutnáte lahodné produkty jako mléko, sýr a uzeniny z vlastní produkce salašníka.

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!