Grenzlandloipe – běžkařská trasa podél italské hranice

Běžkařská trať je v provozu

Trať Grenzland se vine oblastí širokých otevřených polí a lesů jihozápadně od Lienzu nedaleko italské hranice, kde vystoupá až do sedla Kartitsch. Rozmanitá trať většinou kopíruje tok řeky Gail a běžkařské nadšence zavede až k mostu Frohnbrücke v korutanském resortu St. Lorenzen v údolí Lesach.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Hollbruck

Cílový bod

Hollbruck

Délka

51 km

výškový rozdíl

800 m

Status

Běžkařská trať je v provozu

Přehled běžkařských tras

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

1 520 m1 100 m

Styly

Ke stažení

Popis trasy

Grenzland, běžkařská trať podél italské hranice, začíná v Hollbrucku u obce Kartitsch a zpočátku zvolna stoupá do údolí Hollbruckertal. Dále stopa pokračuje zastíněnou stranou údolí, na okraji lesa zabočí a přes pole a louky vás zavede do vesnice Kartitsch. Tam přejedete řeku Kleine Gail a dále po prosluněných širokých loukách vystoupáte nejnáročnější úsek celé trasy k sedlu Kartitsch. Na vrcholu horského sedla pak přijde na řadu téměř rovný terén – ideální na to, abyste po stoupání znovu popadli dech.

Dále stopa míří po břehu řeky Gail, pokračuje kolem osady Leiten a relativně rovným terénem přes pole a louky k Centru severského lyžování a biatlonu u Obertilliachu. Poté se trať vine přes prosluněné horské úpatí směrem do obcí Obertilliach a Bergen. Těsně předtím, než dorazíte k pile, odbočte na most přes řeku a po druhém břehu pokračujte stále podél vody až do konce této běžkařské trasy u mostu Frohnbrücke v korutanském resortu St. Lorenzen v údolí Lesach.  

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Grenzlandloipe – běžkařská trasa podél italské hranice (46.73363,12.46202)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!