, © Tirol Werbung / Charly Schwarz
, © Tirol Werbung / Charly Schwarz

Běžkařské trasy pro začátečníky


Věděli jste, že jízda na běžkách patří k nejzdravějším sportům? Šetří klouby, a přitom zároveň rovnoměrně zapojuje svaly po celém těle. Běžkování v dokonale upravených stopách v nádherné alpské krajině nemá chybu. Připravili jsme přehled tratí, které jsou pro začátečníky ideální.

Pokud jste si mysleli, že sjezdové lyžování nebo snowboarding vás udrží v kondici, zkuste strávit celý den na běžkách – určitě vám hned bude jasné, proč jsou profesionální běžkaři tak neuvěřitelně fit. Jízda krásnou zasněženou krajinou mezi vysokými borovicemi a modříny, svěží horský vzduch, ničím nerušený klid: právě o tom je běžecké lyžování. V Tyrolsku je na výběr celá řada snadných tratí, které se vinou v krásných údolích mezi vesnicemi, loukami a lesy v rovinatém terénu, kde nejsou prakticky žádná stoupání a klesání. Vyzkoušejte třeba okruh na prosluněné náhorní plošině u Niederthal v údolí Ötztal. Všechny tratě z tohoto přehledu jsou snadno přístupné a většina z nich nabízí stopu na klasiku i pruh pro bruslaře.    

Pokud jste si mysleli, že sjezdové lyžování nebo snowboarding vás udrží v kondici, zkuste strávit celý den na běžkách – určitě vám hned bude jasné, proč jsou profesionální běžkaři tak neuvěřitelně fit. Jízda krásnou zasněženou krajinou mezi vysokými borovicemi a modříny, svěží horský vzduch, ničím nerušený klid: právě o tom je běžecké lyžování. V Tyrolsku je na výběr celá řada snadných tratí, které se vinou v krásných údolích mezi vesnicemi, loukami a lesy v rovinatém terénu,…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Snadné běžkařské tratě

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!