© Tirol Werbung
© Tirol Werbung

Jachting


Díky teplým větrům a efektu proudění vzduchu, který vytvářejí úzká horská údolí, je Tyrolsko ideální destinaci pro jachting. Z hladin místních jezer, z nichž některá jsou zasazena v nadmořské výšce až 1500 metrů, se otevírají okouzlující výhledy na drsnou okolní krajinu. Zdejší jachtařské školy nabízejí zájemcům možnost proniknout do tajů tohoto krásného sportu od úplných základů.

Jachting v Alpách? Zní to trochu neobvykle, ale ve skutečnosti se jedná o velmi oblíbenou tyrolskou letní aktivitu. Návštěvníci jezera Achensee dobře vědí, že v odpoledních hodinách může směrem od pohoří Rofan a Karwendel foukat silný severní vítr, takzvaný Boarische, který vytváří ideální podmínky právě pro jachting. Ostatně Achensee pravidelně hostí regaty s mezinárodní účastí.

Největší tyrolské jezero však zdaleka není jedinou vodní plochou v regionu vhodnou pro jachting. Vyznavači tohoto sportu si velmi oblíbili také fjordové jezero Plansee v západní tyrolské oblasti Außerfern a velkou vodní nádrž Durlaßboden v nadmořské výšce 1400 metrů. Pro návštěvníky, kteří již vlastní jachtařský průkaz, jsou na některých tyrolských jezerech připraveny loděnice s nabídkou pronájmu rozmanitých lodí. Začátečníci zase mohou absolvovat kurz v některé ze škol jachtingu a z dovolené se pak vrátí nejen s nezapomenutelnými vzpomínkami, ale také s jachtařským průkazem v ruce.

Zážitek z plavby po křišťálově čistých vodách mezi mohutnými pohořími a svěžími údolími je skutečně jedinečným zážitkem, který byste si při návštěvě Tyrolska neměli nechat ujít.  

 

Jachting v Alpách? Zní to trochu neobvykle, ale ve skutečnosti se jedná o velmi oblíbenou tyrolskou letní aktivitu. Návštěvníci jezera Achensee dobře…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!