Přírodní parky a národní park

Nejvyšší vrcholy, nejvíc ledovců, nejvzácnější zvířata a rostliny: projděte se divokou krajinou některého z tyrolských přírodních parků nebo národního parku Vysoké Taury.

Rozlehlé ledovce. Skalní štíty. Husté borovicové lesy. Divoké řeky. Údolí s pravěkou vegetací, rašeliništi a více než půl tisíciletím starými javory. A nesmírně vzácná zvířata, jako například orel skalní nebo kozorožec. Na území Tyrolska je celkem pět vysokohorských přírodních parků a proslulý národní park Vysoké Taury – vůbec největší NP v Rakousku.

V národním parku Vysoké Taury se nad horskými říčkami a zvlněnými pastvinami tyčí impozantní třítisícovky. Přírodní park Kaunergrat je proslulý mimořádně bohatou biodiverzitou. Alpský park Karwendel patří mezi vůbec nejstarší chráněné oblasti na kontinentu. Přírodní park Tiroler Lech v údolí Lechtal nabízí jednu z posledních skutečně divokých řek v Evropě. Přírodní park Ötztal pokrývá plochu 510 čtverečních kilometrů a přírodní park Zillertalské Alpy tvoří území v nadmořské výšce od 1000 do 3500 metrů nad mořem. Pokud chcete lépe porozumět unikátní krajině tyrolských Alp a okolnostem, které ji spoluvytvářely, vydejte se do některého z přírodních parků na komentovanou túru s průvodcem.

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!