© Gerald Habison
© Gerald Habison

Mezinárodní horský běh na Kitzbühel Horn

Kitzbühel, 03.09.2023

Mezinárodní horský běh na Kitzbühel Horn, který si v uplynulých desetiletích vybudoval silnou tradici i reputaci, patří k nejobtížnějším běžeckým závodům v Rakousku.

Již 44. ročníku populárního závodu se 21. srpna 2022 tak jako každoročně zúčastní několik stovek borců z celého světa. Trasa běhu na Kitzbühel Horn (1996 m) měří 12,9 kilometrů, na nichž musí účastníci překonat závratných 1234 metrů stoupání v terénu, jehož sklon místy dosahuje až 25 %.

Současné verzi závodu v horském běhu předcházela před více než čtyřmi desetiletími soutěž cyklistů. Tehdy se myšlenka na uspořádání běžeckého klání všeobecně považovala za příliš extrémní. Avšak v roce 1978 se běžec Franz Puckl společně se svými přáteli vsadil, že se přidají k cyklistickému závodu na Kitzbühel Horn a skutečně se jim podařilo s cyklisty udržet krok. Následující rok tedy proběhl první ročník horského běhu, který se zde od té doby koná pravidelně. V roce 2009 se stal součástí prestižní série Salomon Running Tour.

Startovní výstřel zazní vždy v 9 hod v centru Kitzbühelu a běžci se vydávají na nesmírně obtížnou, avšak zároveň překrásnou trať s mnoha zatáčkami na strmých horských svazích, která je považována za jednu z nejobtížnějších na celém světě.

Již 44. ročníku populárního závodu se 21. srpna 2022 tak jako každoročně zúčastní několik stovek borců…

Přečtěte si vícezobrazit méně
© TVB Kitzbühel
otevřít interaktivní mapku

Termíny

03.09.2023

Informace o cenách

15,-

Místo konání akce

Kitzbühel
6370 Kitzbühel

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 6370 Kitzbühel, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!