Wilder Kaiser

Císařské pohoří a majestátní výhledy - region Wilder Kaiser, který místní obyvatelé přezdívají „Koasa“, je okouzlující a k návštěvníkům vždy vlídná oblast na východě Tyrolska.

Jméno „Wilder Kaiser“ znamená doslova „Divoký císař“ a pozorní návštěvníci mohou na jedné skále v tomto horském řetězci na východě Tyrolska spatřit siluetu císařovy tváře. Podle některých to je Karel Veliký, jiným připomíná Františka I., další mluví o císaři Maximiliánovi. Důvod, proč masiv mezi Kufsteinem a St. Johannem in Tirol získal právě toto jméno, byl v uplynulých staletích tématem mnoha mýtů a legend, avšak dodnes zůstává zahalen tajemstvím.

Pohoří Wilder Kaiser, které shlíží na hustý horský borovicový les, jenž ustupuje zeleným loukám, bez ohledu na historii spojenou se svým názvem skutečně vyzařuje majestátní, až imperiální kouzlo. Na jižním konci oblasti „Koasa“, jak horskému řetězci přezdívají místní obyvatelé, leží čtyři vesnice - Ellmau, Going, Scheffau a Söll. Ty jsou ideální základnou pro letní túry v okolní přírodní rezervaci a podél jednotlivých úseků Orlí stezky. Oblíbenou trasou je Tauern Panorama Trail vedoucí kolem vodopádu Schleierwasserfall, jehož okolí vyhledávají zkušení horolezci. Čím dále do hor pokračujete, tím méně spatříte lidí a známek civilizace. Ostatně ještě před několika lety byl Kaisertal jediným obydleným údolím v Rakousku bez silnice, která by ho spojovala s okolním světem.

Brána do největší propojené lyžařské oblasti v Rakousku


V zimě návštěvníci tohoto regionu často míří na jih do lyžařského střediska SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental. Se svými 288 km sjezdovek a více než deseti vrcholy mezi Hohe Salve a Astberg jde o největší propojenou lyžařskou oblast v Rakousku. Skvělé podmínky zde najdou také milovníci běžek a sáňkování. V letních měsících patří mezi nejoblíbenější atrakce pro rodiny horská hřiště Hexenwasser a Ellmi's Zauberwelt. Na obou místech čeká na děti nepřeberná nabídka dobrodružství, zatímco návštěvníci všech věkových kategorií mohou obdivovat nádherné výhledy na okolní hory.

Aktivity v Wilder Kaiser

Všechny aktivity+
© TVB Wilder Kaiser
© Tirol Werbung/Jens Schwarz
© TVB Wilder Kaiser/Peter von Felbert
© Wilder Kaiser
© TVB Wilder Kaiser/Peter von Felbert

obce v oblasti

oblíbené ubytování v Wilder Kaiser


Hledat ubytování

Počet cestujících

služby

Příjezd Wilder Kaiser

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorf 35, Ellmau, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!