Nauders - Tyrolský Oberland – region Kaunertal

Velkolepá horská krajina, kde se setkává Rakousko, Itálie a Švýcarsko: region Kaunertal leží v oblasti mezi průsmykem Reschen, ledovcem Kaunertaler a malou vesnicí Prutz v údolí Inntal

Oblast, ve které se setkává tyrolský Oberland, švýcarský Engadin a italské Vinschgau, je známá jako "Rétorománský trojúhelník". Připomíná tak skutečnost, že tyto tři regiony původně osídlili Rétorománci. Toto dědictví je dodnes zřejmé díky názvům mnoha vesnic v Oberlandu. Horská krajina mezi průsmykem Reschen, ledovcem Kaunertal a malou vesnicí Prutz v údolí Inntal zahrnuje tři spolupracující regiony: Nauders, Oberland a Kaunertal. Největším městem na tomto území je Landeck. Směrem na jih od Landecku region Kaunertal odbočuje doleva a stoupá kolem 6 km dlouhé nádrže Gepatsch reservoir až k ledovci Kaunertal. Na jihozápad od Landecku leží Upper Court - region táhnoucí se od vesnic Ried a Pfunds s pěknými statky až po Nauders poblíž průsmyku Reschen.

Tři lyžařská střediska, alpská pšeničná pole a podvodní kostel

Turisté a milovníci hor mohou navštívit řadu zajímavých vesnic, jako například Spiss, vůbec nejvýše položenou vesnici v Rakousku, která sídlí v nadmořské výšční parkný parkný park 1627 m. Typické pro tento region jsou četné kaňony, zvlněné louky, borovicové lesy a horská jezera, jako třeba Black Lake s rašeliništěm, které je domovem mnoha živočišných druhů. Nečekaným překvapením v horách pak jsou pole s bramborami, ječmenem a pšenicí. Pěstování těchto plodin dokonce iv Nauders v nadmořské výšce přes 1400 m umožňuje relativně suché a slunné podnebí, které v zimě oceňují také lyžaři. V blízkém okolí se nachází tři lyžařská střediska. Na ledovci Kaunertal se sjezdovky spouští z nadmořské výšky 3160 meters. Největší atrakci této oblasti uvidíte na jezeře Reschensee za hranicí s Jižním Tyrolskem.

Aktivity v Nauders - Tyrolský Oberland – region Kaunertal

Všechny aktivity+
© Tirol Werbung/Hofmann Janine
© Tirol Werbung/Kathrein Verena
© Tiroler Oberland/Daniel Zangerl
© Nauders Tourismus
© Tiroler Oberland/Daniel Zangerl

obce v oblasti

oblíbené ubytování v Nauders - Tyrolský Oberland – region Kaunertal


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Nauders - Tyrolský Oberland – region Kaunertal

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Am Kirchplatz 48, Ried im Oberinntal

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!