St. Anton am Arlberg

Proslulé lyžařské středisko a idylická horská vesnička: St. Anton am Arlberg a stejnojmenná okolní prázdninová oblast přitahuje množství návštěvníků z celého světa.

V nejzápadnějším koutě Tyrolska mezi Lechtalskými Alpami na severu a pohořím Verwall na jihu leží údolí Stanzertal. Prázdninový region v tomto údolí získal své jméno podle jednoho z vůbec nejznámějších lyžařských resortů v Alpách: St. Anton am Arlberg. Zdejší lyžařská oblast propojuje několik vesnic v Arlbergském průsmyku a návštěvníkům nabízí více než 300 kilometrů sjezdovek, řadu snowparků (například legendární Stanton Park) a hustou síť moderních lanovek a vleků.     

Prázdninový region má co nabídnout také návštěvníkům, kteří preferují spíše poklidnou a odpočinkovou dovolenou. Například idylickou vesničku Flirsch, kde se můžete vydat na procházku po tematické stezce „Flirsch na starých pohlednicích“. Stejně půvabná je vesnice Strengen. Obec Pettneu am Arlberg je v letních měsících ideální základnou pro procházky a túry do okolních hor, například na vrchol Hoher Riffler (3168 m) nebo na Lechtalskou stezku. U průsmyku Arlberg končí Orlí stezka - vůbec nejdelší tyrolská turistická trasa. Dalším zajímavým tipem na procházku nebo trek je přírodní rezervací Mösli.        

V oblasti St. Anton am Arlberg je také rozsáhlá síť cyklostezek, z nichž mnohé vedou k horským chatám, jako např. Darmstädter Hütte nebo Konstanzer Hütte. Mezi snazší trasy patří rovinatá stezka s hladkým asfaltem ze St. Antonu do Flirschu. Majitelé elektrokol ocení množství dobíjecích stanic podél cyklistických tratí. Kromě cyklostezek je v oblasti také celá řada náročných via ferrat, třeba Arlberger Klettersteig, jenž patří mezi vůbec nejkrásnější ferraty v Alpách. Z vrcholu Valluga, který je snadno dostupný lanovkami Galzigbahn a Valluga I a II, se otevírají nádherné výhledy na Lechtalské Alpy.

V nejzápadnějším koutě Tyrolska mezi Lechtalskými Alpami na severu a pohořím Verwall na jihu leží…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v St. Anton am ArlbergVšechny aktivity+
© Tirol Werbung
© St. Anton am Arlberg
© Sennhütte
© St. Anton am Arlberg/Thomas Klimmer
© St. Anton am Arlberg

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v St. Anton am Arlberg


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd St. Anton am Arlberg

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorfstraße 8, St. Anton am Arlberg, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!