St. Anton am Arlberg

Proslulé lyžařské středisko a idylická horská vesnička: St. Anton am Arlberg a stejnojmenná okolní prázdninová oblast přitahuje množství návštěvníků z celého světa.

V nejzápadnějším koutě Tyrolska mezi Lechtalskými Alpami na severu a pohořím Verwall na jihu leží údolí Stanzertal. Prázdninový region v tomto údolí získal své jméno podle jednoho z vůbec nejznámějších lyžařských resortů v Alpách: St. Anton am Arlberg. Zdejší lyžařská oblast propojuje několik vesnic v Arlbergském průsmyku a návštěvníkům nabízí více než 300 kilometrů sjezdovek, řadu snowparků (například legendární Stanton Park) a hustou síť moderních lanovek a vleků.     

Prázdninový region má co nabídnout také návštěvníkům, kteří preferují spíše poklidnou a odpočinkovou dovolenou. Například idylickou vesničku Flirsch, kde se můžete vydat na procházku po tematické stezce „Flirsch na starých pohlednicích“. Stejně půvabná je vesnice Strengen. Obec Pettneu am Arlberg je v letních měsících ideální základnou pro procházky a túry do okolních hor, například na vrchol Hoher Riffler (3168 m) nebo na Lechtalskou stezku. U průsmyku Arlberg končí Orlí stezka - vůbec nejdelší tyrolská turistická trasa. Dalším zajímavým tipem na procházku nebo trek je přírodní rezervací Mösli.        

V oblasti St. Anton am Arlberg je také rozsáhlá síť cyklostezek, z nichž mnohé vedou k horským chatám, jako např. Darmstädter Hütte nebo Konstanzer Hütte. Mezi snazší trasy patří rovinatá stezka s hladkým asfaltem ze St. Antonu do Flirschu. Majitelé elektrokol ocení množství dobíjecích stanic podél cyklistických tratí. Kromě cyklostezek je v oblasti také celá řada náročných via ferrat, třeba Arlberger Klettersteig, jenž patří mezi vůbec nejkrásnější ferraty v Alpách. Z vrcholu Valluga, který je snadno dostupný lanovkami Galzigbahn a Valluga I a II, se otevírají nádherné výhledy na Lechtalské Alpy.

Aktivity v St. Anton am ArlbergVšechny aktivity+
© Tirol Werbung
© St. Anton am Arlberg
© Sennhütte
© St. Anton am Arlberg/Thomas Klimmer
© St. Anton am Arlberg

obce v oblasti

oblíbené ubytování v St. Anton am Arlberg


Hledat ubytování

Počet cestujících

Akce v St. Anton am Arlberg

služby

Příjezd St. Anton am Arlberg

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorfstraße 8, St. Anton am Arlberg, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!