Paznaun - region Ischgl

Paznauntal v nejzápadnějším koutě Tyrolska je drsné vysokohorské údolí se strmými svahy a třemi proslulými lyžařskými středisky: Ischgl, Galtür a Kappl.

Paznauntal se nedaleko obce Pians odděluje od údolí Stanzertal a v délce zhruba 40 km se táhne jihozápadním směrem až k sedlu Bieler Höhe. Jen kousek za hranicí sousední spolkové země Vorarlbersko leží vodní nádrž Silvretta-Stausee. Úzké údolí lemují na jihu pohoří Samnaun a Silvrettské Alpy a na severu Verwallské Alpy. V zimě je Paznauntal vyhlášenou lyžařskou destinací, přičemž z Ischglu a oblasti Silvretta Arena se mohou lyžaři a snowboardisté zajet podívat do Švýcarska. Celkem jsou v údolí čtyři lyžařská střediska, která díky vysoké nadmořské výšce nabízejí skvělé sněhové podmínky. V letních měsících zase tato slunná oblast láká turisty, horolezce a cyklisty, kteří míří nejčastěji do vesničky Galtür ve výšce 1600 metrů.    

Singletraily a vyhlídková plavba v nadmořské výšce 2000 metrů   

Návštěvníky vodní nádrže Silvretta-Stausee překvapí nečekaný pohled: na klidné hladině v nadmořské výšce téměř 2000 metrů se pohupuje podobná vyhlídková loď, jaká se běžně plaví například v Paříži na Seině a v dalších metropolích. Silvretta-Stausee se může pochlubit nabídkou nejvýše situované vyhlídkové plavby v Evropě. Horolezci najdou v Paznauntalu bezpočet skalních stěn různé obtížnosti a boulderingový ráj v Silvaparku v Galtüru, kde je více než 160 tras rozdělených do osmi sektorů. Milovníci horských kol mají na výběr množství singletrailů a proslulou trať Smuggler Freeride Tour, která vede přes hranici do Švýcarska. Zdatní cyklisté, jejichž dolní končetiny jsou ze železa, si mohou vyzkoušet svoji odvahu a kondici na tradičním Ischgl Ironbike, který se koná vždy v srpnu. Tento závod, kde na účastníky čeká stoupání závratných 3820 výškových metrů, je považován za jeden z vůbec nejtěžších cyklistických maratonů v Evropě.

Paznauntal se nedaleko obce Pians odděluje od údolí Stanzertal a v délce zhruba 40 km se táhne jihozápadním…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Paznaun - region Ischgl

Všechny aktivity+
© TVB Paznaun - Ischgl
© TVB Paznaun - Ischgl
© TVB Paznaun - Ischgl
© TVB Paznaun - Ischgl
© TVB Paznaun - Ischgl
© TVB Paznaun - Ischgl

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Paznaun - region Ischgl


Hledat ubytování

Počet cestujících

Akce v Paznaun - region Ischgl

Příjezd Paznaun - region Ischgl

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorfstraße 43, Ischgl, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!