Běžkování v Olympijském regionu Seefeld

Z topografického hlediska je oblast kolem Seefeldu a blízkých obcí Leutasch, Mösern-Buchen, Reith a Scharnitz jako stvořená pro běžecké lyžování.

Prosluněná náhorní plošina Seefeld je situována v místech mezi pohořím Karwendel, Wetterstein a údolím Inntal v nadmořské výšce kolem 1200 metrů. V této oblasti se vine hustá síť celkem 245 kilometrů běžkařských tratí pro všechny výkonnostní kategorie. Využívání perfektně upravených stop je zpoplatněno, přičemž fanoušci běžeckého lyžování mají na výběr jednodenní, vícedenní i celosezonní variantu platby. Není náhodou, že Seefeld hostil běžkařské závody již při třech olympiádách – jednalo se o Zimní olympijské hry 1964 a 1976 a Zimní olympijské hry mládeže 2012. V roce 2019 se v Seefeldu podruhé konalo Mistrovství světa FIS v klasickém lyžování (poprvé zde nejlepší závodníci změřili své síly v 1985). Každoročně - s výjimkou roku 2019, kdy zde probíhalo zmíněné MS - je Seefeld jednou z nejdůležitějších zastávek Světového poháru FIS v severské kombinaci, která je součástí série Nordic Combined Triple. Dalším tahákem pro fanoušky běžeckého lyžování v olympijském regionu Seefeld je Leutasch Nordic Ski Opening v polovině prosince a oblíbený závod Ganghoferlauf, který se koná začátkem března také v Leutasch. 

Seefeld se pravidelně umísťuje na čelních místech žebříčků hodnotících nejlepší běžkařské regiony na světě. Rakouská biatlonová reprezentace i týmy dalších zemí často využívají pro tréninky areál Nordic Competence Centre s hypermoderní střelnicí. V Seefeldu jsou samozřejmě vítáni také amatérští sportovci, kteří mají chuť proniknout do tajů biatlonu – zdejší Běžkařská akademie pod vedením bývalého reprezentanta a olympionika Martina Taubera pořádá vždy od prosince do března několikrát týdně kurzy se střelbou i pilováním běžkařské techniky. 

Region Seefeld - Tirols Hochplateau: běžkařské stopy v regionu


 Mapa

Další dovolenkové aktivity v Region Seefeld - Tirols Hochplateau


Všechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!