Region Seefeld - Tirols Hochplateau

Náhorní plošina Seefeld zasazená v oblasti, kde panují perfektní sněhové podmínky a nadprůměrné množství slunečního svitu, je zimní pohádkovou říší a rájem pro všechny vyznavače běžek. Region s několika příjemnými obcemi v roce 2019 již podruhé hostil Mistrovství světa FIS v klasickém lyžování.

Olympijský region Seefeld je situován na prosluněné náhorní plošině mezi hřebenem Mieminger, přírodním parkem Karwendel a pohořím Wetterstein. Díky zvláštnímu mikroklima se tato oblast těší bohaté sněhové nadílce, přičemž zároveň je chráněna před teplým větrem föhnem. Seefeld je proto ideální destinací pro všechny vyznavače zimních sportů a především pro běžkaře, kteří zde mají k dispozici bezpočet rozmanitých tratí všech obtížností.

Právě v Seefeldu se konaly závody v severských disciplínách dvou Zimních olympijských her, které v letech 1964 a 1976 pořádal blízký Innsbruck. Kromě toho region s celou řadou čtyř a pětihvězdičkových hotelů dvakrát hostil Mistrovství světa FIS v klasickém lyžování (1985 a 2019) a je pravidelnou zastávkou závodů Světového poháru.

V létě: elektrokola, zříceniny a báječná jezera na koupání

Nabídka lákavých atrakcí a aktivit v Seefeldu se neomezuje pouze na zimní měsíce. V létě návštěvníky přitahuje hustá síť cyklostezek pro elektrická kola i pěších tras. Jednou z nejoblíbenějších turistických stezek je nepříliš náročný okruh ze Seefeldu, který vede kolem tří idylických jezer ke koupání: Möserer See, Lottensee a Wildmoos-See. Hosté, kteří se zajímají o historii, mohou navštívit zříceninu hradu Fragenstein poblíž obce Zirl a poté se projít impozantním kaňonem Schlossbachklamm. Tato trasa v jednom místě vede pod starým železničním mostem, po kterém kdysi vedla trať spojující Innsbruck a Seefeld. Pro cyklisty, kteří mají v plánu poklidné výlety a nemusí si nic dokazovat, je připraveno více než 90 špičkových elektrických kol. Nabízí je zhruba dvacítka půjčoven na různých místech regionu. Golfisté mají na výběr dvě osmnáctijamková hřiště, jedno v Seefeld-Wildmoos a druhé v Seefeld-Reith.

Olympijský region Seefeld je situován na prosluněné náhorní plošině mezi hřebenem Mieminger,…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Region Seefeld - Tirols HochplateauVšechny aktivity+
© Region Seefeld
© Region Seefeld, Andre Schönherr
© Region Seefeld
© Tirol Werbung/Frank Bauer
© Tirol Werbung/Dominik Gigler

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Region Seefeld - Tirols Hochplateau


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Region Seefeld - Tirols Hochplateau

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Bahnhofplatz 115, Seefeld, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!