Kitzbühelské Alpy – region St. Johann

Příroda a kultura v Kitzbühelských Alpách. Region St. Johann zasazený na úpatí pohoří Wilder Kaiser je pojmenován podle největší obce v této oblasti - St. Johann in Tirol.

Region St. Johann v Kitzbühelských Alpách nabízí fascinující kombinaci přírody a kultury. V samém srdci tohoto kraje, na úpatí pohoří Wilder Kaiser v údolí Leukental, leží městečko St. Johann. Je domovem mnoha obchodů, kaváren, tradičních restaurací i kulturních památek, jako například barokního farního kostela Maria Himmelfahrt. Také v sousedních vesnicích je celá řada historických památek, které stojí za návštěvu, třeba v Oberndorfu nevšední památník věnovaný Josefu Hagerovi, tyrolského bojovníkovi za svobodu v 19. století. Zajímavé je také archeologické naleziště Oberburg Erpfenstein ve vesnici Erpfendorf nebo muzeum místní historie Heimatmuseum Metzgerhaus v Kirchdorfu, které zůstává otevřené po celý rok.

Krásná příroda i zimní sporty

Nadšenci do outdoorových aktivit mají v regionu St. Johann rozhodně z čeho vybírat. Ti, kdo rádi v klidu a beze spěchu objevují krajinu, se mohou vydat po dobrodružné stezce podél břehů řeky Grossache, nebo navštívit přírodní park Kaiserbachtal s několika cyklistickými a turistickými stezkami, které usnadňují přístup k pestré místní floře a fauně. Jezdci na MTB kolech mají v okolních kopcích na výběr několik etap Tyrolské cyklistické houpačky. Fleischbank, Predigtstuhl, Totenkirchl – tak se jmenují nejoblíbenější skály, které v tomto kraji vyhledávají horolezci. Ambiciózní a zkušení lezci mohou společně s průvodcem pokořit šest známých vrcholků pohoří Wilder Kaiser, kterým se říká Kaiser Hoch 6

V průběhu zimních měsíců je region oblíbenou destinací lyžařů. Díky své centrální pozici totiž představuje ideální základnu pro návštěvu celé řady ski areálů, mezi které patří St. Johann in Tirol/Oberndorf, Kirchdorf a Erpfendorf, Kitzbühel/Kirchberg, Fieberbrunn a v neposlední řadě Skiwelt Wilder Kaiser-Brixental, největší navzájem propojené středisko zimních sportů v Rakousku. Také běžkaři zde najdou hustou síť velmi dobře udržovaných stop.

Region St. Johann v Kitzbühelských Alpách nabízí fascinující kombinaci přírody a kultury…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Kitzbühelské Alpy – region St. JohannVšechny aktivity+
Kaiser Hoch 6: unikátní horolezecký zážitek, © Jannis Braun
Kaiser Hoch 6: unikátní horolezecký zážitek
Zábava na sjezdovkách pro celou rodinu, © Region St Johann in Tirol/Stefan Eisend
Zábava na sjezdovkách pro celou rodinu
Túry s průvodcem: nejlepší tipy od místních, © Region St Johann in Tirol/Franz Gerdl
Túry s průvodcem: nejlepší tipy od místních
Závod Spartan Race: čas trochu se ušpinit!, © Anthony Dubois
Závod Spartan Race: čas trochu se ušpinit!
Procházka po vřesovišti, © Region St Johann in Tirol/Franz Gerdl
Procházka po vřesovišti
Večerní nakupování s živou hudbou, © Region St Johann in Tirol/Franz Gerdl
Večerní nakupování s živou hudbou

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Kitzbühelské Alpy – region St. Johann


Hledat ubytování

Počet cestujících

Akce v Kitzbühelské Alpy – region St. Johann

Příjezd Kitzbühelské Alpy – region St. Johann

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Poststraße 2, St. Johann in Tirol, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!