Kitzbühelské Alpy

Skvělé sněhové podmínky a množství atrakcí či aktivit pro rodiny patří mezi důvody, proč jsou Kitzbühelské Alpy oblíbenou prázdninovou destinací mezi návštěvníky z celého Rakouska i dalších zemí.

Velkolepé Kitzbühelské Alpy pokrývají značnou část celkové plochy Tyrolska. Prostírají se od mohutného masivu Wilder Kaiser na severu až po Národní park Hohe Tauern na jihu a od údolí Zillertal na západě až k údolí Saalachtal na východě. Kitzbühelské Alpy návštěvníky přitahují mimo jiné širokou škálou sportovních a outdoorových aktivit a jako oblíbená prázdninová destinace jsou proslulé daleko za hranicemi Rakouska. V regionu je celkem devět zimních středisek, která nabízejí vynikající podmínky lyžařům, snowboardistům i běžkařům všech úrovní. Rodiny s menšími dětmi najdou ideální sjezdovky ve Westendorfu, Kirchbergu, Hopfgartenu a Fieberbrunnu.

Tradice, odpočinek a skvělá kuchyně

V letních měsících je pro návštěvníky připravena hustá síť turistických a cyklistických stezek, které se táhnou z údolí až na okolní horské štíty. Mezi další oblíbené outdoorové aktivity patří rafting na divoké vodě nebo paragliding. A hosté, kteří si chtějí spíše odpočinout, mohou jednoduše obdivovat dech beroucí výhledy nebo relaxovat v některých z místních lázní nebo u jednoho z jezer.

Stejně jako v jiných regionech Tyrolska, také v Kitzbühelských Alpách jsou místní obyvatelé velmi hrdí na své zvyky a tradice. Historie mnohých z těchto zvyků se píše již několik staletí. V průběhu celého roku se ve většině zdejších měst a vesnic konají nejrůznější průvody a oslavy. Největší sídla v regionu, především Kitzbühel, Wörgl a St. Johann in Tirol, nabízejí množství obchodů a restaurací, kde se servírují typické místní speciality.

Velkolepé Kitzbühelské Alpy pokrývají značnou část celkové plochy Tyrolska. Prostírají se…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Kitzbühelské Alpy

Všechny aktivity+
© Kitzbüheler Alpen/Hannes Dabernig
© Kitzbüheler Alpen/Hannes Dabernig
© Kitzbüheler Alpen/Peter Vonier
© Kitzbüheler Alpen- St. Johann in Tirol
© Tirol Werbung/Somer Phil

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Kitzbühelské Alpy


Hledat ubytování

Počet cestujících

Akce v Kitzbühelské Alpy

Ukázat více +
Příjezd Kitzbühelské Alpy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorfstraße 11, Kirchberg in Tirol, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!