Region Tirol West

Kde pálenka teče proudem a na všechno dění dohlížejí středověké hrady. Region Tirol West a jeho správní i kulturní centrum Landeck jsou ideální destinací na skvělou dovolenou s bohatou nabídkou aktivit a výletů.

Díky své poloze v místech mezi údolími Oberinntal, Paznauntal a Stanzertal (posledně jmenované se táhne na západ až do sousedního Vorarlberska) je region Tirol West ideálním výchozím bodem pro bezpočet výletů a horských túr. Přímo v srdci regionu leží Landeck, největší město a správní centrum této oblasti, na severu se zvedají k nebi mohutné štíty Lechtalských Alp, na jihu se prostírá úpatí Ötztalských Alp. Na vysokých kopcích a skalních výběžcích stojí celá řada středověkých hradů, které střeží údolí pod sebou.

Umělecká scéna a rušný život v Landecku, klid v Národním parku Kaunergrat

Údolí Stanzertal na severu regionu je již od pradávna proslulé vynikajícími švestkami a tak není divu, že se stalo domovem bezpočtu palíren. Kromě toho je právě Stanzertal ideální základnou pro poznávání tohoto kouta Tyrolska. Landeck, největší město regionu Tirol West, láká na množství atrakcí, aktivit a akcí, od muzeí přes hudební koncerty až po tradiční farmářské trhy. Od poutního kostela Kronburg nedaleko Zams se otevírají nádherné výhledy do údolí Inntal. Oblíbeným výletním cílem je divoká soutěska Zammer Lochputz, která patří k nejkrásnějším v celém Tyrolsku. Dále na jihu se prostírá přírodní park Kaunergrat s hustou sítí různě obtížných turistických stezek. V návštěvnickém centru Gachenblick je k vidění fascinující expozice přibližující místní přírodní park, krajinu a flóru i faunu tohoto kraje.

Regionem Tirol West, který je snadno dostupný i bez auta, prochází několik dálkových turistických tras – včetně ikonické Svatojakubské pouti nebo historické stezky Via Claudia Augusta. Kromě toho tudy vede proslulá Inntalská cyklostezka. V zimních měsících pak ve zdejším království třítisícovek mají lyžaři a snowboardisté k dispozici oblíbený rodinný ski areál Venet s mírnými a přehlednými sjezdovkami i velká a vyhlášená střediska Serfaus-Fiss-Ladis, Ischgl a St. Anton am Arlberg.

Díky své poloze v místech mezi údolími Oberinntal, Paznauntal a Stanzertal (posledně jmenované se…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Region Tirol West
Všechny aktivity+
Hrad Landeck: kus historie ukrytý za starými zdmi, © TirolWest/Rupert Gapp
Hrad Landeck: kus historie ukrytý za starými zdmi
Výlet do tajemné soutěsky Lochputz, © TirolWest/Günter Standl
Výlet do tajemné soutěsky Lochputz
Přírodní park Kaunergrat: nedotčená přírodní perla, © TirolWest/Daniel Zangerl
Přírodní park Kaunergrat: nedotčená přírodní perla
Stanz: kde se vynikající švestky mění v ještě lepší šnaps, © TirolWest/Othmar Senn
Stanz: kde se vynikající švestky mění v ještě lepší šnaps
Venet: ráj pro lyžaře i pěší turisty, © TirolWest/Daniel Zangerl
Venet: ráj pro lyžaře i pěší turisty

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Region Tirol West


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Region Tirol West

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Malerstraße 10, Landeck, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!