Erste FerienRegion, Zillertal

Vítejte v údolí pikantních sýrů a vesnic zalitých sluncem. Příjemné údolí Zillertal, vedle kterého se na východě tyčí Kitzbühelské Alpy a na západě Tuxské Alpy, se táhne od údolí Inntal směrem na jih.

Údolí Zillertal zasazené mezi Kitzbühelské Alpy na východě a Tuxské Alpy na západě vede jižním směrem od údolí Inntal v místech asi 40 km východně od tyrolského hlavního města Innsbruck. „Erste Ferienregion im Zillertal” neboli První prázdninový region v Zillertalu tvoří tucet prosluněných vesnic situovaných na širokém dně údolí mezi Schlitters a Aschau. Údolí Zillertal je považováno za kolébku alpského lezení. Místní farmáři a sedláci dodnes při péči o úrodu i zvířata využívají tradiční metody a díky tomu mohou nabízet speciální regionální produkty, jaké nikde jinde neseženete - například Heumilchkäse, pikantní sýr připravený z mléka krav, které byly krmeny pouze čerstvým horským senem.   

Lyžování, lezení po skalách nebo turistika?

Zillertal je sice plný tradic, ale zároveň se řadí mezi tyrolské regiony s nejširší nabídkou volnočasových aktivit. V zimních měsících přitahují lyžaře a snowboardisty z celého světa ski areály Kaltenbach, Fügen a obzvlášť Hochfügen s celou řadou čtyřhvězdičkových hotelů a s restaurací, kterou známý kulinářský průvodce Gault & Millau ocenil hned třemi tzv. kuchařskými čepci. V létě aktivní návštěvníci nevědí, co si vybrat dřív: turistické trasy, cyklostezky pro horská kola, lezení po skalách, lyžování na trávě, rafting na řece Ziller nebo plavání v některém z mnoha venkovních bazénů – seznam atrakcí a aktivit je téměř nekonečný. Řada míst v údolí je snadno dostupná pomocí úzkokolejky Zillertalbahn, na které občas jezdí historické parní lokomotivy. V Zillertalu si přijdou na své i milovníci přírody, pro které je připraveno množství tematických stezek. Oblíbená je například túra k vodopádu Harter Schleierwasserfall, který je nejvyšším vodopádem v údolí (91 m). Turisté a horolezci mohou objevovat působivé terény Tuxských Alp, jež jsou snadno dostupné z Hochfügenu pomocí lanovky Spieljochbahn. Mimořádně atraktivní je také Zillertalská vysokohorská silnice, která šplhá až do výšky 2100 metrů nad mořem a nabízí fantastické výhledy na okolní pohoří i údolí hluboko dole.   

Údolí Zillertal zasazené mezi Kitzbühelské Alpy na východě a Tuxské Alpy na západě vede…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Erste FerienRegion, Zillertal

Všechny aktivity+
Vodopád Harter Schleierwasserfall, © Wörgötter & Friends
Vodopád Harter Schleierwasserfall
Jeden region, tři ski areály, © TVB Erste Ferienregion im Zillertal / Andi Frank
Jeden region, tři ski areály
Bazén s výhledem na Erlebnistherme Zillertal, © Erste Ferienregion im Zillertal Fügen-Kaltenbach
Bazén s výhledem na Erlebnistherme Zillertal
Adrenalinová zábava pro celou rodinu, © Outdoorcenter-Zillertal
Adrenalinová zábava pro celou rodinu
Golf uprostřed majestátních hor, © Golf Alpin
Golf uprostřed majestátních hor

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Erste FerienRegion, Zillertal


Všechny apartmány v Erste FerienRegion, Zillertal Všechny hotely v Erste FerienRegion, Zillertal

Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Erste FerienRegion, Zillertal

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Hauptstraße 54, Fügen, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!