Erste FerienRegion, Zillertal

Vítejte v údolí pikantních sýrů a vesnic zalitých sluncem. Příjemné údolí Zillertal, vedle kterého se na východě tyčí Kitzbühelské Alpy a na západě Tuxské Alpy, se táhne od údolí Inntal směrem na jih.

Údolí Zillertal zasazené mezi Kitzbühelské Alpy na východě a Tuxské Alpy na západě vede jižním směrem od údolí Inntal v místech asi 40 km východně od tyrolského hlavního města Innsbruck. „Erste Ferienregion im Zillertal” neboli první prázdninový region v Zillertalu tvoří tucet prosluněných vesnic situovaných na širokém dně údolí mezi Schlitters a Aschau. Údolí Zillertal je považováno za kolébku alpského lezení. Místní farmáři a sedláci dodnes při péči o úrodu i zvířata využívají tradiční metody a díky tomu mohou nabízet speciální regionální produkty, jaké nikde jinde neseženete - například Heumilchkäse, pikantní sýr připravený z mléka krav, které byly krmeny pouze čerstvým horským senem.   

Lyžování, lezení po skalách nebo turistika?

Zillertal je sice plný tradic, ale zároveň se řadí mezi tyrolské regiony s nejširší nabídkou volnočasových aktivit. V zimních měsících přitahují lyžaře a snowboardisty z celého světa ski areály Kaltenbach, Fügen a obzvlášť Hochfügen s celou řadou čtyřhvězdičkových hotelů a s restaurací, kterou známý kulinářský průvodce Gault & Millau ocenil hned třemi tzv. kuchařskými čepci. V létě aktivní návštěvníci nevědí, co si vybrat dřív: turistické trasy, cyklostezky pro horská kola, lezení po skalách, lyžování na trávě, rafting na řece Ziller nebo plavání v některém z mnoha venkovních bazénů – seznam atrakcí a aktivit je téměř nekonečný. Řada míst v údolí je snadno dostupná pomocí úzkokolejky Zillertalbahn, na které občas jezdí historické parní lokomotivy. V Zillertalu si přijdou na své i milovníci přírody, pro které je připraveno množství tematických stezek. Oblíbená je například túra k vodopádu Harter Schleierwasserfall, který je nejvyšším vodopádem v údolí (91 m). Turisté a horolezci mohou objevovat působivé terény Tuxských Alp, jež jsou snadno dostupné z Hochfügenu pomocí lanovky Spieljochbahn. Mimořádně atraktivní je také Zillertalská vysokohorská silnice, která šplhá až do výšky 2100 metrů nad mořem a nabízí fantastické výhledy na okolní pohoří i údolí hluboko dole.   

Údolí Zillertal zasazené mezi Kitzbühelské Alpy na východě a Tuxské Alpy na západě vede…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Erste FerienRegion, Zillertal


Všechny aktivity+
Vodopád Harter Schleierwasserfall, © Wörgötter & Friends
Vodopád Harter Schleierwasserfall
Jeden region, tři ski areály, © TVB Erste Ferienregion im Zillertal / Andi Frank
Jeden region, tři ski areály
Bazén s výhledem na Erlebnistherme Zillertal, © Erste Ferienregion im Zillertal Fügen-Kaltenbach
Bazén s výhledem na Erlebnistherme Zillertal
Adrenalinová zábava pro celou rodinu, © Outdoorcenter-Zillertal
Adrenalinová zábava pro celou rodinu
Golf uprostřed majestátních hor, © Golf Alpin
Golf uprostřed majestátních hor

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Erste FerienRegion, Zillertal


Všechny apartmány v Erste FerienRegion, Zillertal Všechny hotely v Erste FerienRegion, Zillertal

Hledat ubytování

Počet cestujících

Akce v Erste FerienRegion, Zillertal

Příjezd Erste FerienRegion, Zillertal

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Hauptstraße 54, Fügen, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!