Fendels

Na náhorní plošině 500 výškových metrů nad horním údolím Inntal a v blízkosti vjezdu do údolí Kaunertal se prostírá vesnice, která nabízí fantastické výhledy: Fendels. V nadmořské výšce 1350 metrů mohou návštěvníci obdivovat majestátní okolní pohoří a svěží údolí tyrolského Oberlandu.

Oblast má pouhých 250 obyvatel a je tak jednou z nejmenších v celém Tyrolsku. Právě díky tomu se zde podařilo zachovat původní kouzlo a charakter. V místním farním kostele najdou návštěvníci několik skvostných ukázek mistrné řezbářské práce. Řezbářství je totiž neoddělitelně spjato s historií Fendels a jeho obyvatel. Hned za vesnicí se nachází Fallender Bach – velkolepý, 160 metrů vysoký vodopád. Cestou na tuto přírodní atrakci se nabízí zastávka v příjemné horské chatě Anton-Renk-Hütte. Lanovka spojující Fendels s vesnicí Ried dole v údolí a hřebenem Sattelklause, který je o 400 metrů výš, usnadňuje túry a procházky v průběhu celého roku. V zimě ve Fendels ožívá rodinné lyžařské středisko s vlastní sáňkařskou dráhou o délce 4,5 km.

Oblast má pouhých 250 obyvatel a je tak jednou z nejmenších v celém Tyrolsku. Právě díky tomu se…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Oblíbené ubytování v Fendels


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Fendels

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Fendels, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!