Dálková trasa
Orlí stezka

Je královnou všech dálkových turistických stezek v Tyrolsku. Orlí stezka měří 420 kilometrů. Kdybyste zvládli projít celou stezku, vyšlapali byste podrážkami pohorek siluetu letícího orla. Stezka prochází vysokohorským světem mezi obcemi St. Johann v Kitzbühelských Alpách , St. Christoph am Arlberg, Ströden a horskou chatu Stüdlhütte pod nejvyšší horou Rakouska, Großglocknerem, ve Východním Tyrolsku. Orel, král oblohy, je zároveň státním znakem Tyrolska. Dvě trasy v severním a východním Tyrolsku společně tvoří 33 jednodenních etap s celkovým převýšením 31.000 vertikálních metrů. Na zvládnutí Orlí stezky budete potřebovat hodně času, ale zavede vás do nejnádhernějších horských oblastí v Tyrolsku.

Nejkrásnější etapou je trasa v pohoří Karwendel pojmenovaná Goetheweg vedoucí po horském štítu hory Nordkette. Kontrast mezi divokými horami a výhledem na město Innsbruck je jedinečný.

Pokud milujete objevování nových koutů a pěší výlety, budete z Orlí stezky nadšení. Po absolvování jednotlivých etap se budete cítit stejně dobře jako horolezci po zdolání vrcholu hory. Trasu si můžete stejně jako ostatní turisté rozdělit do více několika denních úseků. Ale pozor mnohé etapy vyžadují alespoň minimální zkušenosti s horami, jistý krok a bezproblémové zvládání výšek.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

St. Johann in Tirol resp. Ströden v údolí Virgental, Východní Tyrolsko

Cílový bod

St. Christoph am Arlberg resp. horská chata Stüdlhütte, Východní Tyrolsko

Pohoří

Karwendel

Délka

422 km

Délka

33 den (dny)

Specialita

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

těžké (černé stezky)

nadmořská výška

2 872 m

Stoupání (vertikální metry): 30 000 m
Klesání (vertikální metry): 26 970 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Hromadná doprava

  • Dostupné hromadnou dopravou

Ke stažení

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Hinterkaiserweg 68, St. Johann in Tirol

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících

Turistika v regionu

Ukázat více +
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!