Jak chutná Tyrolsko: túry pro gurmány
Jak chutná Tyrolsko: túry pro gurmány

Jak chutná Tyrolsko: túry pro gurmány


Na žádné důkladné túře po tyrolské krajině nesmí chybět zastávka na horské chatě, v místní restauraci nebo na statku, kde můžete ochutnat místní speciality připravené z lokálních surovin z nejbližšího okolí. Společně s experty z oblasti gastronomie jsme vybrali 9 pěších tras pro ty, kteří rádi podnikají výlety za kulinářskými zážitky.

Každý, kdo někdy podnikal vysokohorské túry, moc dobře ví, že z kombinace zdravého pohybu, čerstvého vzduchu a nádherných výhledů spolehlivě vytráví. Právě proto jsme požádali trojici odborníků, aby nám pomohli sestavit přehled nejlepších túr pro gurmány - treků krásnou vysokohorskou krajinou za skvělým jídlem. Tak vznikl seznam devíti túr, které vás zavedou do horských chat a restaurací s vynikající kuchyní. Mezi rozhodující kritéria při výběru patřila celková kvalita servírovaných pokrmů, využití regionálních surovin a také zařízení a vybavení podniků pro návštěvníky s dětmi. Čtěte dál a zjistíte, jak naše odborná porota hodnotí každou z vybraných chat a restaurací.

Každý, kdo někdy podnikal vysokohorské túry, moc dobře ví, že z kombinace zdravého pohybu, čerstvého vzduchu a nádherných výhledů spolehlivě…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Horské túry pro gurmány

Několika cenami ověnčený šéfkuchař Alexander Fankhauser zvolil tři trasy, které zaručeně ocení všichni milovníci horských túr a dobrého jídla. Chalupa Angerer Alm nabízí unikátní vinný sklípek, zatímco futuristická restaurace Ice Q v nadmořské výšce přes 3000 metrů doslova bere dech nejen svým ultramoderním designem. A horská chata Wedelhütte překvapí atmosférou i stylem pětihvězdičkového hotelu. Fankhauser je šéfkuchařem restaurace Alexander ve čtyřhvězdičkovém hotelu Lamark v Hochfügenu v údolí Zillertal. Zároveň oceňuje a velmi si váží všech tří podniků, které pro nás doporučil. A co je na nich nejlepší? Všechny jsou dobře dostupné, ať už pěšky nebo lanovkou.
 

Treky za dobrým jídlem

Chaty, kde vaří z domácích surovin

Celá řada návštěvníků hor a pěších turistů je nadšena, když na trase své túry narazí na chatu, kde se servírují vydatné místní speciality z domácích surovin. Spisovatelka a odbornice na kuchyni horských chat Irene Prugger vybrala své tři nejoblíbenější horské chaty v Tyrolsku, jejichž provozovatelé přímo na místě připravují své vlastní mléčné výrobky. Všechny tři podniky jsou dostupné po dobře značených stezkách vedoucích působivou alpskou krajinou. Doporučujeme vzít si větší batoh, abyste měli prostor na kulinářské suvenýry, které si na místě můžete koupit a odvézt domů.

Z vlastní farmy přímo na stůl

Gastrotúry pro rodiny

Gastronomická túra pro celou rodinu? Proč ne, vlastně to zní jako dobrý nápad. Kathrin Siller, redaktorka regionálních novin Tiroler Tageszeitung, je společně se svými třemi dětmi milovnicí dobrého jídla i objevování hor. Proto vybrala túry k chatám, v jejichž bezprostřední blízkosti jsou vždy zážitková hřiště nebo jiné atrakce a aktivity pro malé caparty i odrostlejší potomky.

Turistické i kulinářské zážitky s dětmi

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!