© TVB Stubai Tirol/Andre Schönherr
© TVB Stubai Tirol/Andre Schönherr

Orlí stezka

Užijte si nejkrásnější vysokohorskou krajinu z perspektivy orla zlatého. Podobně jako orel létá, Orlí stezka se vine napříč Tyrolskem od východu až na západ. Když se podíváte na mapu se zakreslenou stezkou, zjistíte, že její reliéf připomíná hrdého orla s křídly roztaženými přes celé Tyrolsko.

Celkem 413 kilometrů dlouhá stezka je rozdělena na 33 etap s celkovým stoupáním 31 000 metrů a rozmanitými úseky všech obtížností pro jakékoli osobní preference. Úsek mezi pohořím Kaiser a Arlberg v Severním Tyrolsku tvoří 24 etap, které doplňuje dalších 9 etap mezi vrcholy Venediger a Grossglockner ve Východním Tyrolsku. Orlí stezka zkrátka nabízí prakticky nekonečný výběr nádherných tras pro vysokohorskou turistiku.

Ať již plánujete jednodenní túru nebo několikatýdenní dobrodružné putování po horských svazích, na Orlí stezce budete zaručeně spokojeni. Můžete se těšit na bezpočet příležitosti k objevování alpské přírody a fantastické výhledy na majestátní horské štíty, které se tyčí nad údolími. Od mírných procházek po malebné a jen lehce zvlněné krajině, až po namáhavé treky na některé z nejvyšších vrcholů regionu, nabídka tras pro hosty všech úrovní fyzické kondice je téměř neomezená. Orlí stezka je dálková vysokohorská trasa, která si zasluhuje respekt. Všichni, kdo se na ni vypraví, by měli znát základní alpskou techniku i preventivní opatření a mít smysl pro orientaci. Bezpečnost je vždycky na první místě.

Vydejte se po stopách vysokohorských pionýrů s příběhy z Orlí stezky

Hory mohou vyprávět celou řadu příběhů – o odvážných horolezcích, smělých prvovýstupech a alpských dobrodružstvích. Každý úsek Orlí stezky je tak zároveň kouskem místní historie. Příběhy z Orlí stezky spojují minulost s přítomností podobně, jako jednotlivé etapy společně vytvářejí dálkovou trasu napříč Tyrolskem. Příběhy vyprávějí o historii a kultuře regionu, a také o průkopnických úspěších mužů a žen, kteří nejprve krok za krokem prozkoumali tyrolská pohoří a potom vybudovali horské chaty, z nichž mnohé poskytují zázemí dodnes.

Ti, kdo absolvovali poslední etapu severotyrolského nebo východotyrolského úseku, mohou sami napsat svůj vlastní příběh do Pamětní knihy Orlí stezky. Jedna je k dispozici na recepci hotelu Arlberg Hospiz v St. Christoph am Arlberg (v Severním Tyrolsku) a druhá na chatě Lucknerhaus (Východní Tyrolsko).

Celkem 413 kilometrů dlouhá stezka je rozdělena na 33 etap s celkovým stoupáním 31 000 metrů a rozmanitými úseky všech obtížností pro jakékoli…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!