© TVB Kitzbüheler Alpen - St. Johann
© TVB Kitzbüheler Alpen - St. Johann

Mezinárodní běžkařský závod Tyrolský Koasalauf

St. Johann in Tirol, 01.01.2023 - 26.02.2023

Více než 2000 běžkařů z celého světa se v únoru sjede změřit své síly na trati tradičního mezinárodního běžkařského závodu Tyrolský Koasalauf. Navíc každý zájemce může Koasalauf absolvovat také v alternativní podobě „App Run”.

Závodu propůjčil své jméno majestátní horský masiv Wilder Kaiser, který místní lidé s láskou přezdívají Koasa. Trať je postavena tak, aby závodníci měli po celou dobu od startu až do cíle toto pohoří neustále na očích. Letošní 50. ročník závodu Koasalauf zve nadšence do běžeckého lyžování na 11. a 12. února 2023, kdy na ně opět bude čekat překrásná a bezchybně připravená trať vinoucí se kolem obcí St. Johann in Tirol, Niederhofen, Kirchdorf a Rettenbach. Jednotlivé tratě na 8, 28 a 50 kilometrů volným stylem i klasikou nabízejí skvělý test vytrvalosti i techniky. Součástí akce jsou také závody pro děti a juniory - Super Mini Koasalauf na 600 metrů a Mini Koasalauf na 2 a 4 km. Jde přitom samozřejmě hlavně o zábavu!

Navíc letos se opět koná také alternativní verze závodu v podobě Koasalauf “App Run”, se kterou organizátoři přišli v roce 2021 kvůli koronavirové pandemii. Všichni zájemci o alternativní závod si jednoduše stáhnou aplikaci Strava a mohou vyrazit na trať Koasalaufu kdykoli mezi 1. lednem a 26. únorem 2023. Účast je samozřejmě zdarma. Start i cíl závodu jsou na stadionu Koasa - aplikace automaticky začne měřit čas na startovní brance a pak měření ukončí při projetí té cílové. Trať na 15 km lze absolvovat buď jednou, nebo dvakrát, přičemž její součástí jsou čtyři úseky, které se měří zvlášť: „Wadlbeisser” (600 metrů dlouhý horský sprint); „Flamme Rouge” (1000 metrů dlouhý sprint před cílem); „Her Majesty” (3600 metrů dlouhá smyčka) a „Adrenaline” (1500 metrů dlouhý sjezd). Koasalauf App Run je součástí série Euroloppet.

© Tirol Werbung / Charly Schwarz
otevřít interaktivní mapku

Termíny

01.01.2023 - 26.02.2023

Žádné informace o cenách

Místo konání akce

St. Johann in Tirol
6380 St. Johann in Tirol

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 6380 St. Johann in Tirol, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

další akce v oblasti

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!