Na Svátek Ježíšova srdce v Brixentalu více než 50 000 pochodní vytvoří celou řadu symbolů a motivů, © Markus Mitterer / TVB Kitzbüheler Alpen-Brixental
Na Svátek Ježíšova srdce v Brixentalu více než 50 000 pochodní vytvoří celou řadu symbolů a motivů, © Markus Mitterer / TVB Kitzbüheler Alpen-Brixental

Rituální horské ohně na Svátek Ježíšova srdce v Brixentalu

Westendorf, 24.08.2024

Na rozdíl od jiných oblastí Tyrolska se rituální horské ohně na Svátek Ježíšova srdce v Brixentalu zapalují v srpnu, ne v době letního slunovratu. Na čerstvě posekaných horských loukách je z více než 50 000 pochodní vytvořena celá řada symbolů a motivů.

Tato tradice pochází ještě z předkřesťanského období, kdy obyvatelé Tyrolska vždy v létě zapalovali velké ohně, aby přivolali sílu slunce. Právě na tento obyčej navazují každoroční rituální horské ohně na Svátek Ježíšova srdce. Dnes se z desítek tisíc pochodní poskládají rozmanité erby, symboly a slova zářící vysoko nad údolím. Úchvatná podívaná přitahuje jak místní obyvatele, tak návštěvníky.

Rituální horské ohně v Brixentalu vzplanou ve vesnicích Kirchberg, Brixen im Thale, Westendorf, Hopfgarten a Itter, přičemž každá z nich organizuje svůj vlastní zábavný program. Ještě lépe než z údolí si pohled na ohně vychutnáte z horských vrcholů. Lanovka Alpenrosenbahn ve Westendorfu je v provozu od 19 do 23 hod, lanovka Gaisberg v Kirchbergu jezdí od 17 do 23 hod.

Tato tradice pochází ještě z předkřesťanského období, kdy obyvatelé Tyrolska vždy v létě zapalovali…

Přečtěte si vícezobrazit méně
Rituální horské ohně v Brixentalu, © TVB Kitzbüheler Alpen-Brixental
otevřít interaktivní mapku

Termíny

24.08.2024

Žádné informace o cenách

Místo konání akce

Westendorf
6363 Westendorf

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 6363 Westendorf, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

další akce v oblasti

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!