Achensee

Poznejte největší jezero Tyrolska - Achensee - ve všech jeho podobách...

Achensee v létě

 • Poznejte největší jezero Tyrolska - Achensee - ve všech jeho podobách. Horská turistika, horská kola, lezení, surfování, plachtění, koupání a slunění... jezero a okolní hory, až 2.500 metrů vysoké, mají připravenu hojnost prázdninových zážitků. Nejlepším společníkem pro letní štěstí je zážitková karta Achensee. Devět atrakcí, jako jízda zubačkou či lodí po Achensee, dvě lanovky a několik muzeí lze využívat tak často, jak budete chtít.
 • Jako fjord, zasazené mezi pohoří Karwendel a Rofan, tak se prezentuje jezero Achensee. 9 km dlouhé a 133 m hluboké jezero je dále obklopeno obcemi Achenkirch, Maurach a Pertisau. Krajinné podmínky umožňují díky horám a jezeru spoustu různých sportovních aktivit i chvíle pohodové dovolené.  Východní břeh jezera nabízí zejména pro rodiny s dětmi, požitkáře i sportovní nadšence ideální prostor k prozkoumání nových zastávek jezerní trasy Wusel k joggingu, jízdě na kole, plavání, nebo jen odpočinku na břehu.
 • Mezi pohořími Rofan a Karwendel přitahuje turisty největší tyrolské jezero, které se mezi vrcholy hor táhne jako fjord. Tady si návštěvníci vychutnají nedotčenou přírodu a malebnou krásu krajiny v kombinaci s opravdovou tyrolskou pohostinností.
 • Vaším ubytováním bude útulný penzión se snídaní v některé z pěti obcí u Achensee.
 • Ve spojení s opravdovou tyrolskou pohostinností jsou kulinářské zážitky u jezera Achensee zaručeny. Výběr restaurací, tyrolských hostinců nebo také exkluzivních chrámů vysoké gastronomie je skutečně velký.
 • Kdo je na dovolené u Achensee, může si každý den dopřát nové zážitky:
 • Navštívit kravičky nahoře na pastvině nebo si na horské salaši pochutnat na vydatné svačině či císařském trhanci. A pak šup s dětmi na koupaliště u jezera. Snad na žádném jiném místě v Alpách se nedají horská dobrodružství lépe spojit s vodními radovánkami a koupáním jako u jezera Achensee.
 • Region nabízí více než 50 sportů - od horských kol, pěší turistiky, horolezectví přes golf až po kitesurfing. Absolutní trend: Lezení
 • Kdo chce začít pomalu, vyzkouší si první balancování mezi korunami stromů v lesním lanovém centru a královské disciplíně lezení se může přibližovat postupně přes výstupy po ferratách. Jejich výběr v pohoří Rofan je příkladný. Za třešničku na dortu je považován Lezecký chodník 5 vrcholů u Achensee - s délkou 2 km nejdelší v Rakousku. Nejlepší je vydat se na ferraty s certifikovaným horským průvodcem - ten zná zdejší region, jako své boty.
 • Se zážitkovou kartou Achensee v zavazadle bude každý den dovolené naplněný a pestrý - all inclusive karta pro volný čas zahrnuje jízdy lanovkami nahoru i dolů, plavbu lodí po jezeře Achensee, jízdu parní zubačkou a celou řadu muzeí. A navíc skrývá karta Achensee, která se vydává při ubytování, ještě několik dalších exkluzivních bonusů.

Achensee v zimě

 • Více než 200 kilometrů oddělených běžkařských drah potěší jak klasické běžkaře, tak i milovníky skatingu.
 • Navíc zde najdete 5 lyžařských oblastí s 58 kilometry sjezdovek, které jsou známé především tím, že jsou vhodné pro rodiny.
 • Extra porci adrenalinu slibují nové trendové sporty jako snowkite či zimní paragliding.
 • Jestliže dáváte přednost odpočinkové dovolené, užijte si procházku zimní zasněženou krajinou na lyžnicích a nebo se nechte vyvézt na saních do jednoho z malebných údolí pohoří Karwendel.
 • Pět přírodních sáňkařských drah – od náročných až po vhodných pro rodiny - zaručují zábavu na dvou lyžnicích. Lanovka v Achenkirchu a sáňkařský express v Pertisau vám ulehčí výšlap, jestliže nemáte chuť tahat saně sami. Zvláštním zážitkem je noční sáňkování, které se koná na jedné z osvětlených drah celý týden.
 • Předvánoční čas se tráví v oblasti Achensee obzvláště smyslně a s ohledem na tradice. Ve Steinberg am Rofan se změní celá vesnice v adventní kalendář, v Sixenhofu v Achenkirchu najdete živé jesličky, v Pertisau adventní trhy a parníky Achenseeschifffahrt zvou strávit vánoce na lodi.
 • Od roku 1902 se 1.500 metrů nad jezerem Achensee těží břidlicový olej Tiroler Steinöl, který se zpracovává do krémů a jiných prostředků na péči těla. V zážitkovém centru Tiroler Steinöl se dozvíte vše o výrobě a zpracování tohoto oleje. Blahodárné účinky ochranných výrobků získaných z  břidlicového oleje můžete sami vyzkoušet v jednom z mnoha wellnessových zařízení.
 • Vyberte si svoji dovolenou v oblasti u jezera Achensee: www.achensee.com

Aktivity v Achensee


Všechny aktivity+
© Tirol Werbung/Ziegelböck Maria
© Abenteuerpark Achensee
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung
© Achensee Tourismus

obce v oblasti

oblíbené ubytování v Achensee


Hledat ubytování

Počet cestujících

Akce v Achensee

služby

Příjezd Achensee

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Achenkirch am Achensee, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!