„Lanovka Giggijochbahn byl zdaleka největší projekt, který jsem kdy měl na starosti. Od samého začátku jsme se soustředili na maximální pohodlí. Proto můžou lyžaři nastupovat do 10 kabinek najednou, čímž naprosto zmizelo čekání a fronty.
Giggijochbahn jsme začali plánovat už na podzim 2014. Když lanovku vidíte na vlastní oči, tak si uvědomíte, jak moc se posunul komfort a kvalita služeb v Tyrolsku. Přepravní kapacita je 4.500 lidí za hodinu, to je absolutní světový rekord!
Lidé se mě často ptají, co dělám v létě? Málokdo si totiž dokáže představit, kolik práce a příprav se schovává za naší dobře fungující továrnou na radost.“

 

Thomas Santer, provozní ředitel lanovek v Söldenu

 

Thomasi Santerovi bylo 20 let, když v květnu 2005 začal pracovat v Söldenu. Po 10 letech, už jako provozní ředitel, měl na starosti stavbu jedinečné lanovky na vrchol hory Giggijoch. Moderní kabinky pro 10 osob překonají převýšení 921 metrů za necelých 9 minut. Giggijochbahn je tak s kapacitou 4.500 osob za hodinu nejvýkonnější lanovkou na jednom laně na světě.

Ötztal
Výběr lyžařských areálů v údolí Ötztal je bohatý. Lyžovat můžete na ledovci v Söldenu, ve vysokohorském skiareálu Obergurgl-Hochgurgl nebo v rodinném středisku Hoch-Oetz. Domov v Ötztalu našel i slavný James Bond při natáčení filmu "Spectre". Ve výšce 3.054 můžete navštívit nově otevřené interaktivní muzeum Jamese Bonda "007 Elements".

 

www.oetztal.com

 
Sölden
© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
© Tirol Werbung/Gregor Sailer
nahoru