„To, že u nás ve Východním Tyrolsku vypadá příroda tak nedotknutě, má svůj důvod. Ochranu přírody bereme opravdu vážně. To je dobře. Ostatně všechno je u nás takové víc opravdové. A také klidnější. A to poznáte i na sjezdovkách.

Jako dítě jsem se naučil lyžovat na kopci za domem. Bylo to vlastně naše hřiště. Pořád jsme se trumfovali, kdo byl vícekrát lyžovat: „Já už lyžoval šedesátkrát a já už sedmdesátkrát.“ Můj rekord bylo 64 lyžařských dnů za jednu zimu.

Dnes rád chodím na skialpech nebo jezdím freeride mimo sjezdovky. Párkrát už jsem byl i na vrcholku Großglockneru. V zimě i v létě. V zimě je to jako ve snu. Málo lidí, všude bílo, modrá obloha. A hlavně na lyžích jsi dole během chvilky.“

 

Daniel Ganzer, hoteliér

 

Daniel Ganzer si jako dítě dal za úkol lyžovat každý zimní den. Dneska je mu 30 let a dělá zástupce šéfkuchaře v hotelu Outside v Matrei. Rodinný podnik byl už několikrát oceněn za svůj unikátní koncept a inovace.

Východní Tyrolsko
Východnímu Tyrolsku se říká střecha Rakousku. Najdete tu nejvyšší hory a také 7 lyžařských skiareálů. Zalyžujete si v menších útulných střediscích vhodných pro děti a začátečníky, i na prudkých sjezdovkách, na kterých se jezdí závody světového poháru. Návštěvníci Východního Tyrolska oceňují unikátní kombinaci vysokého počtu slunečních dnů na jižní straně Alp a jistoty sněhu díky vysoké nadmořské výšce.

 

www.osttirol.com

© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
nahoru