„Začal jsem lyžovat jako každý u nás, když mi byly tři nebo čtyři roky. Pak jsem si udělal státní zkoušku pro učitele lyžování a horského vůdce. Miluji, když vidím, jak se lyžařům líbí u nás v Tyrolsku. To jsou kouzelné chvíle. Když se zklidní a začnou si vychutnávat přírodu, sníh a hory. Když přestanou počítat, kolikrát sjeli sjezdovku nebo kolik výškových metrů zvládli a otevřou sebe a své oči pro to, co je podstatné.

Jsem také ekologický farmář. Udržitelnost je pro mě hodně důležité téma. Ve sportu i v zemědělství je to stejné. Můžeš si naplánovat, co chceš, ale šéfem zůstává příroda. Nabízí tolik tváří. Stejná skála může vypadat 100x jinak. Záleží na světle, teplotě a počasí.  Hory jsou pro mě výzva, ale současně právě tady najdu svůj klid.

Díky mému stádu krav běhám přes léto hodně po horách. Většinou se snažím na pastviny vybíhat. Když mám málo času, tak běžím přímo do kopce, a to trvá necelých 40 minut. Ale raději běhám přes vrchol Hohe Salve. To je krásná cesta a zvládnu ji za 2 hodiny. Cesta do práce je můj každodenní trénink.

 

Andreas Eisenmann, biofarmář a velký sportovec

 

Potřeboval by, aby měl den více než 24 hodin. Andreas hospodaří spolu se svou ženou Magdalenou na ekologické farmě "Knolln". Hosté, kteří u něj bydlí, jsou rozmazlováni domácím špekem, marmeládou a jogurty. Kromě toho je Andreas učitelem lyžování, horským vůdcem, učitelem běžeckého lyžování a členem lavinové komise v Tyrolsku.

SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental
V lyžařském světě Skiwelt, v jednom z největších lyžařských areálů v Rakousku, si užijí všichni příznivci lyžování a snowboardingu. Moderní vleky a 90 lanovek propojují 284 km sjezdovek ve výšce 1.800 metrů nad mořem. Na své si přijdou i děti na některém z lyžařských hřišť nebo ve speciálních lyžařských školkách.

 

www.skiwelt.at

 
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
© Tirol Werbung/Bert Heinzlmeier
nahoru