© Tirol Werbung
© Tirol Werbung

Příjezd autem

Nezáleží z jakého směru do Tyrolska přijíždíte, cesta autem je vždy pohodlná a vede převážně po dálnicích. Naplánujte trasu, kupte si dálniční známku a můžete vyrazit. Ale pozor, až přejedete hranice, nenechte se rozptylovat úchvatnou okolní krajinou posetou horskými štíty a soustřeďte se na řízení.

Příjezd autem do Tyrolska je snadný a zabloudit se prakticky nedá. Ale pro jistotu si před odjezdem zadejte cíl své cesty do navigace, která vám doporučí nejkratší, příp. aktuálně nejrychlejší trasu.

Dálniční známka

Pokud vaše trasa vede po dálnici, nezapomeňte si koupit a včas nalepit na čelní sklo dálniční známku. Prodává se v automotoklubech, na čerpacích stanicích nebo na hraničních přechodech. Pro krátkodobé cesty je v nabídce desetidenní známka, při delších či opakovaných návštěvách pak využijete dvouměsíční nebo celoroční variantu. S dálniční známkou můžete neomezeně používat všechny dálnice na území Rakouska. Ceny najdete na www.vignette.at.

Připravte se na nepřízeň počasí 

Pokud do Tyrolska cestujete v zimním období, počítejte s tím, že může kdykoli začít sněžit a na silnici se může vytvořit námraza. Stejně jako zimní pneumatiky by tak měly být samozřejmostí sněhové řetězy připravené v kufru. Informace o aktuálním stavu vozovek získáte například v Rakouském automotoklubu (ÖAMTC).

Kontroly na hranicích v Kufsteinu

Bavorsko provádí kontroly na hraničním přechodu Kufstein-Kiefersfelden, kde proto může docházet ke zdržení. Kontroly se však týkají jen vozidel, která jedou po dálnici A93 na sever do Německa. V období zvýšeného provozu – především v zimě o víkendech – se na základě dohody tyrolských a bavorských úřadů otevírá další jízdní pruh, aby se kontroly a doprava urychlily. Pro cestu do Německa lze využít také alternativní trasu, kde se kontroly neprovádějí.

Letní zákaz vyhledávání alternativní trasy

Od 31. července 2021 platí o víkendech zákaz sjezdu z dálnice na několik státních a vedlejších silnic v okrese Reutte. Toto opatření přijaté tyrolskou vládou má za cíl zabránit zvýšenému provozu na alternativních trasách v období, kdy se na hlavním tahu tvoří dopravní kongesce. Řidiči, kteří okresem pouze projíždějí, nesmějí kvůli dopravním kongescím sjíždět z dálnice a hledat objížďky po vedlejších silnicích. Toto opatření je v platnosti od 31. července 2021 vždy od soboty 7 hod do neděle 19 hod a prozatím bude platit do 12. září 2021.

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!