© ErlebnisSennerei Zillertal
© ErlebnisSennerei Zillertal

Zážitková sýrárna Zillertal

Mayrhofen

Jak se vyrábí z čerstvého mléka sýr, máslo či jogurt? To se dozvíte na 11 stanovištích „zážitkové sýrárny“ v Mayrhofenu, kam sváží mléko od svých krav na 400 místních farmářů.

Můžete si prohlédnout, jak z mléka vzniká sýr, poté ho ochutnat a při pivu si zatancovat na nějakou místní známou skupinu. K dispozici jsou audio-průvodci v němčině a angličtině, nahlédnout můžete také přímo do výroby. Prohlídkou ale nemusíte skončit – pokud se Vám sbíhají sliny na místní druhy sýrů – Bergkäse, Almkäse a Bergtilsiter, můžete ukojit své choutky ve specializované prodejně, nebo ve stylové restauraci „Sennereiküche“. Děti určitě zaujmou i živá zvířátka, přímo vedle na statku jsou krávy, kozy i ovce, kromě toho se zde nachází i včelí pavilón, kde se nejen děti dozvědí, jak důležitá je práce včel. Dál si můžete užít jízdu na mini traktorech a pokochat se pravděpodobně největší konví na mléko na světě s vyhlídkovou věží a obrovskou skluzavkou.

© ErlebnisSennerei Zillertal
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

denně 9.00-17.00 h

Otvírací doba
Informace o cenách

lístky pro jednotlivce i skupiny

K informacím o cenách
Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí
Parkování

zdarma místa na parkováníPříjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Hollenzen 116, Mayrhofen

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících

další výletní cíle v regionu

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!