© Museum Aguntum
© Museum Aguntum

Archeologický park a muzeum Aguntum

Aguntum bylo jediným římským městem situovaným na území dnešní spolkové země Tyrolsko. Ve stejnojmenném archeologickém nalezišti nedaleko Dölsachu stále probíhají vykopávky, aby vyšla najevo všechna tajemství tohoto zhruba 2000 let starého „Magistrátu“.

Aguntum bylo za císaře Claudia významným obchodním a těžebním centrem. V okolí města se těžilo železo, měď, zinek a zlato. Z těchto surovin místní řemeslníci vyráběli žádané zboží, které se pak exportovalo po římských silnicích stejně jako místní dřevo, mléčné produkty a křišťály.  

Projděte se kolem vykopávek a pak navštivte muzeum s prosklenými stěnami, kde se dozvíte mnohé o fungování oblasti Římské říše na území Alp. Jsou zde vystaveny předměty objevené během uplynulých desetiletí při archeologických výzkumech, které už přinesly bezpočet zajímavých objevů. Uvidíte oděvy, sochy, keramiku, bronzové předměty, šperky, mince a mnoho dalšího. Impozantní věž nabízí nádherný výhled na archeologické naleziště, od rozsáhlé čtvrti řemeslníků přes lázně až po městské brány silné 245 cm.

© Museum Aguntum
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO
Informace o cenáchK informacím o cenách
Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Stribach 97, 9991 Dölsach, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

další výletní cíle v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!