© Museum Tiroler Bauernhöfe
© Museum Tiroler Bauernhöfe

Museum Tiroler Bauernhöfe

Museum Tiroler Bauernhöfe (Muzeum tyrolských selských usedlostí) tvoří celkem 37 stavení, které přinášejí působivé svědectví o životě v tyrolských horách a údolích v předindustriálním období.

Skanzen poblíž jezera Kramsacher See mezi městy Jenbach a Kufstein byl založen v roce 1974, kdy do těchto míst dobrovolníci začali přivážet rozebrané selské usedlosti z různých oblastí v Tyrolsku. Znovu je postavili tak, aby dobře zapadaly do zvlněného terénu v novém prostředí a evokovaly skutečnou vesnici. Kromě obytných domů jsou ve skanzenu také stavení jako škola, pila, mlýn, kovárna, mlat nebo dvě kapličky. To vše zůstalo zachováno ve své původní podobě. 

Cílem muzea je dokumentovat venkovskou kulturu, která odpradávna určovala tvář zdejší krajiny, avšak s velkými hospodářskými změnami hrozí její zánik. Expozice ukazuje tradiční zemědělské pracovní postupy, architekturu nebo vybavení domácností a ukazuje způsob života, které byl do značné míry potlačen a postupně upadá v zapomnění. Dětské návštěvníky potěší interaktivní součásti expozice a zábavné úkoly, jako třeba dojení krávy nebo stavba dřevěné chaty.

Skanzen poblíž jezera Kramsacher See mezi městy Jenbach a Kufstein byl založen v roce 1974, kdy do těchto míst dobrovolníci…

Přečtěte si vícezobrazit méně
Trujer-Gregörler Hof, © Museum Tiroler Bauernhöfe
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO
Informace o cenáchK informacím o cenách
Návštěvnické karty

Alpachtal Seenland Card

Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí
Parkování

Muzeum se nachází u silnice Landstraße Kramsach-Breitenbach, východně od jezera Reintaler See.Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Angerberg 10, Kramsach, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

další výletní cíle v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!