© Vetreria Kisslinger
© Vetreria Kisslinger

Sklárna Kisslinger

Rattenberg

Středověké centrum města Rattenberg je plné zrekonstruovaných měšťanských domů v dlážděných uličkách. Jedním z nich je rodinná sklárna Kisslinger, jejíž majitelé se už po řadu generací věnují ruční výrobě skla.

V půvabném domě je prodejna, výstavní plocha a historická brusírna skla, kde můžete v rámci prohlídky pozorovat z těsné blízkosti sklářské mistry při práci a zhlédnout celý postup zpracování skla tradičními postupy. Tyrolský podnik, jehož historie se píše již téměř čtyři staletí, vyrábí užitkové sklo, ozdoby a šperky, které exportuje do celého světa. Každý kousek je zpracován s láskou a péčí ke každému detailu ručně a tak neexistují dva zcela totožné výrobky. Na čtyřech podlažích o celkové ploše 1000 m2 je vystaven bezpočet nádherných výtvorů včetně křišťálových číší, skleněných šperků či talířů a takřka neviditelných sklenic. Foukání skla si dokonce můžete sami vyzkoušet a vyrobit si tak originální suvenýr. 

© Griesenboeck
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO
Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Südtirolerstraße 41, Rattenberg

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících

další výletní cíle v regionu

Ukázat více +
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!