Hexenwasser v Hochsöll, © Marcel Lämmerhirt
Hexenwasser v Hochsöll, © Marcel Lämmerhirt

Vodní království Hexenwasser

Söll

Hexenwasser vás okouzlí již od první chvíle, kdy do tohoto velkolepého vysokohorského zážitkového světa s vodní tématikou vstoupíte. Stačí vyjet lanovkou ze Söllu a rázem budete očarováni.

Park Hexenwasser, který se prostírá kolem prostřední stanice lanovky mířící na vrchol Hohe Salve (1829 m.), má ve svém logu známou čarodějnici na koštěti (Hexenwasser = čarovná nebo divotvorná voda). Čarodějnické téma souvisí s historií této oblast – podle dávných pověstí byly místní ženy obdařeny magickou mocí a dokázaly vyléčit každý neduh. Jejich nadpřirozené schopnosti měly co do činění s vodou a právě vody se týká většina atrakcí.

Pokud jde o šplouchání, cákání, pouštění lodiček a další „mokrou“ zábavu na slunci, je Hexenwasser tím pravým místem. V tomto úžasném rodinném parku si mohou malí i velcí návštěvníci užít spoustu zábavy s vodou a navíc se dozvědět mnohé o jejím významu. Ústřední část zážitkového světa tvoří velký vodní park s mnoha rybníky a říčkami, kde je připraveno celkem 60 různých vodních herních prvků. Za hezkého počasí je cákaní přinášející příjemné osvěžení nejen povoleno, ale dokonce vítáno. Menší caparti prozkoumají, jak voda obrušuje kameny, až jsou úplně hladké a ploché, zatímco větší děti si mohou pohrát se složitými systémy korýtek a provádět nejrůznější pokusy s řízením vodních cest, kaskád, apod.

Kneippův chodníček s řadou bazénků se studenou vodou je pro děti (i dospělé) jako stvořený k ochlazení v horkých letních dnech. Některá stanoviště jsou věnována dalším přírodním jevům, například včelím úlům a ti, kdo mají zájem, se zde mohou naučit včelí tanec. Pokud se pozorně zaposloucháte, uslyšíte, jak vítr hraje na obří harfu. V místní dílně zase uvidíte, s jakými nástroji a technikami před mnoha staletími pracovali zdejší dřevorubci. Seznam zábavných aktivit v Hexenwasser doplňuje táborák u čarodějnického potoka. Děti se budou v parku celý den nadšeně cákat, zatímco rodiče mohou odpočívat a relaxovat.

V nabídce aktivit, které se mění v závislosti na počasí a ročním období, jsou také prohlídky s průvodcem známé jako "HeXpedice". Na těch se návštěvníci všech věkových kategorií dozvědí veškeré informace o jednotlivých stanovištích. Nejnovějším přírůstkem je zóna, kde si vyzkoušíte, jak se ve světě orientují nevidomí a slabozrací lidé. Najednou si uvědomíte, jak důležité jsou vaše ostatní smysly: čich, chuť, hmat, cit, sluch. Speciální prohlídky zde vedou slabozrací zaměstnanci, kteří se s vámi podělí o své zkušenosti.

Park Hexenwasser, který se prostírá kolem prostřední stanice lanovky mířící na vrchol Hohe Salve…

Přečtěte si vícezobrazit méně
Hexenwasser v Hochsöll, © TVB Wilder Kaiser
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO
Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Stampfanger 21, Söll, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

další výletní cíle v regionu

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!