© TVB Wilder Kaiser
© TVB Wilder Kaiser

Vodní království Hexenwasser

Söll

Lanovka z obce Söll vás za několik minut vyveze do kouzelného světa Hexenwasser, rodinného parku s desítkami zábavních i naučných atrakcí, které se týkají především vody. Cákání je zde nejen povoleno, ale dokonce vítáno.

Dobrodružství začíná již cestou vzhůru v lanovce Hexenwasser. Každá ze 72 desetimístných kabin přehrává cestujícím jednu z tzv. „hexophonie“ - rozmanitých krátkých povídek a pohádek, které doprovází zvláštní čarodějnický hudební doprovod od Bundesmusikkapelle Söll.

Park Hexenwasser, který se prostírá kolem prostřední stanice lanovky ze Söllu na vrchol Hohe Salve (1829 m.), má ve svém logu známou čarodějnici na koštěti (Hexenwasser = čarovná nebo divotvorná voda). Čarodějnické téma souvisí s historií této oblast – podle dávných pověstí byly místní ženy obdařeny magickou mocí a dokázaly vyléčit každý neduh. Jejich nadpřirozené schopnosti souvisely s vodou a právě vody se týká většina místních atrakcí.

Šumící kámen, včelí královna, ježibabin žebřík, havraní hnízdo, čáry a kouzla, modrý zázrak a celá řada dalších čarodějnických vychytávek: báječný zážitkový park na rozlehlé louce obklopené horskými štíty nabízí nejen dětem více než 60 nápaditých zábavních i naučných stanovišť, kde si užijí spoustu legrace, prozkoumají vodu všemi smysly a dozvědí se mnohé o její síle, významu, různých podobách i skrytých tajemstvích. 

Uprostřed parku je složitý systém korýtek se stavidly vybudovaný na rozvětveném potůčku, kde mohou děti provádět nejrůznější pokusy s vodou. V horkých letních dnech se přitom skvěle ochladí, stejně jako návštěvníci všech věkových kategorií na stezce s Kneippovým chodníčkem. Další stanoviště ukazuje, jak působení vody dokáže vyhladit kameny, jinde se naslouchá různých druhům deště. 

Některé atrakce přibližují přírodní fenomény, jako např. včelí úl, u kterého si můžete vyzkoušet včelí tanec. Obří harfa se při vhodných povětrnostních podmínkách rozezní působením větru. Novinkou je „kravín“, kde díky dřevěné krávě s pohyblivými částmi zájemci proniknou do řeči těla krav pasoucích se na okolních loukách a dozvědí se řadu dalších informací o kravách obecně - jak dlouho žijí, kolik dávají mléka, nebo proč vlastně mají rohy.

Dále je v Hexenwasser bosá stezka, čarovné koupaliště s ohništěm u čarovného potoka a samozřejmě nechybí čarovný les. Nabídka aktivit se mění podle počasí a ročního období. 

Až prozkoumáte celé Hexenwasser, nezapomeňte pokračovat lanovkou až na vrchol Hohe Salve, odkud se otevírají snad nejkrásnější panoramatické výhledy v Tyrolsku. Přímo ze zvolna se otáčející terasy restaurace si užijete neskutečný 360° pohled na Kitzbühelské Alpy, vrchol Grossglockner a Vysoké Taury.

© TVB Wilder Kaiser
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO
Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Stampfanger 21, Söll

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících

další výletní cíle v regionu

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!