© Alpbacher Bergbahn
© Alpbacher Bergbahn
© Alpbacher Bergbahn
© Alpbacher Bergbahn
© Alpbacher Bergbahn
© Alpbacher Bergbahn
© Alpbacher Bergbahn
© Alpbacher Bergbahn

Lauserland Alpbachtal

Alpbach

Ke všem dobrým věcem náleží také tyto tři: 3 oblíbené výletní tyrolské hory Wiedersbergerhorn, Reitherkogel a Sonnwendjoch snadno dosažitelné horskými drahami z údolí Alpbachtal. Z každé horské stanice se Vám nabízejí četné možnosti pro pěší turistiku, které dávají možnost také těm nejmenším nahlédnout do rozmanitostí horského světa.

  • Dříve, než začnete stoupat z Kramsachu lanovkou na Sonnwendjoch, měli byste věnovat  pozornost této idylické  vesnici  a absolvovat zde malou obchůzku.
  • Alpbach, nástupní místo na Wiedersbergerhornbahn okouzlí své návštěvníky jako nejkrásnější květinová obec Rakouska.
  • V nadmořské výšce asi 1880 m pod vrcholem začíná velkoryse pojatá panoramatická stezka okolo 2.128 m vysokého vrcholu Wiedersbergerhorn. Okružní stezka, jež nabízí nádherné výhledy, trvá asi 2 hodiny.
  • V Reithu startuje Reitherkogelbahn. Samotná obec láká v horkých dnech k osvěžení v romantickém jezeře.
  • Skvělý program plný her očekává děti v Lauserland na Wiedersbergerhornu a v kouzelném lese Juppi´s Zauberwald na Reitherkogel. Různé rozmanité cesty s hrami a dobrodružstvími během speciálních tématických naučných dní pro děti od pěti do deseti let udělají  z léta nezapomenutelný zážitek. V Lauserlandu na Wiedersbergerhornu je například malý rybník s balančními kameny, v kouzelném lese Juppi´s Zauberwald Vás čeká dokonce rozhlasová věž.
  • Nejoblíbenějším výletním cílem v Albachtalalském světě jezer je Zireiner See, které leží v nadmořské výšce 1800 m uprostřed nádherných horských scenérií a je nejvíce fotografovaným jezerem v Tyrolsku.

 

© Alpbacher Bergbahn
otevřít interaktivní mapku
Otevírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO
Charakteristiky
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Hnr. 311, Alpbach

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících

další výletní cíle v regionu

Ukázat více +
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!