© Tirol Werbung/Robert Pupeter
© Tirol Werbung/Robert Pupeter

Sáňkování v Tyrolsku


Přidat k průvodci Hop na sáně a pádíme do údolí! Sáňkování je jednoduché a pobaví jak dospělé, tak děti: vyzkoušejte jízdu na saních v Tyrolsku.

V celém Tyrolsku najdete více než 750 kilometrů výborně upravených sáňkařských drah. Nejdelší dráhu – 11 kilometrů dlouhou - najdete u vesnice Birgitz nedaleko Innsbrucku. Možné je také noční sáňkování na osvětlených drahách. A rozhodně nesmíte po sáňkování zapomenout dát si skleničku či něco dobrého v jedné z mnoha útulných tyrolských chatek.

Zde najdete malý výběr sáňkařských drah v Tyrolsku. Aktuální informace o dráze a sněhové situaci na všech sáňkařských dráhách v Tyrolsku najdete na stránkách: www.winterrodeln.org

  • Elfer Lifte, údolí Stubaital: k výchozímu bodu dráhy se můžete dostat pěšky, ale i lanovkou. Doba chůze je asi dvě hodiny, délka dráhy 6.400 metrů –  při tom překonáte 800 výškových metrů. Alternativou je výšlap přes údolí Pinnistal, který trvá také dvě hodiny a délka sjezdu je 6.200 metrů.

  • Maria Waldrast, údolí Wipptal: tato sáňkařská dráha vede z města Matrei k restauraci a poutnímu kostelu Wallfahrtskirche Maria Waldrast. Délka odděleného výšlapu: 75 minut, dráha je dlouhá 3.600 metrů a překoná 500 výškových metrů. Lanovka tu není, ale je možné objednat si taxi ve městě Matrei, které vás vyveze nahoru. Vypůjčení saní možné.

  • St. Anton Gampen, Arlberg: tato dráha, bohatá na zatáčky, spojuje Gampen, položený ve výšce 1.850 m n. m., s městem Nasserein a překonává 500 výškových metrů. Oddělený výšlap není možný, proto musíte dávat velký pozor při výšlapu nahoru anebo vyjet lanovkou Nassereinbahn. Délka chůze činí 1,45 hodiny. Vypůjčení saní možné.

  • Gerlosstein, údolí Zillertal: tato dráha na hoře Hainzenberg je vhodná pro rodiny a začátečníky. Je dlouhá 7 kilometrů a je to nejdelší osvětlená přírodní sáňkařská dráha v údolí Zillertalu. Výšlap (cirka 715 výškových metrů) trvá asi 2,5 hodiny a nebo můžete vyjet nahoru lanovkou Gerlossteinbahn. Nahoře najdete dvě restaurace. Vypůjčení saní možné.

  • Dolomitenrodelbahn Tristach, Východní Tyrolsko: sáňkařská dráha začíná nedaleko města Lienz ve vesnici Tristach a je to jedna z nejznámějších sáňkařských drah východního Tyrolska. Na výšlap potřebujete 75 minut, alternativou je výjezd taxíkem k chatě Dolomitenhütte. Dráha je dlouhá 3.500 metrů a výškový rozdíl činí 400 metrů.

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!