© Hall-Wattens
© Hall-Wattens

Na sněžnicích po Tyrolsku


Pěší turistika na sněžnicích nabízí nejlepší způsob, jak se dostat do těch nejodlehlejších a absolutně nedotčených koutů Tyrolska. Díky sněžnicím si můžete užít nádherné procházky v kouzelné zimní krajině na čerstvém vysokohorském vzduchu.

Díky své velké ploše sněžnice usnadňují chůzi v místech s hlubokým sněhem - ať už se jedná o prašan nebo už zatvrdlý sníh. Pokud se rozhodnete pěšky prozkoumat zasněženou krajinu, pak velice rychle rozpoznáte výhody těchto starobylých pomůcek pro chůzi po horách. Vůbec nejlepší na sněžnicích je skutečnost, že se nemusíte držet vyznačených tras. Můžete se vydat, kam si vzpomenete, libovolným směrem a pak bez námahy procházet zasněženými plochami, kde byste se v normální obuvi bořili až po kolena. Chůze na sněžnicích je přitom velmi jednoduchá a nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti - stačí si je připnout na normální boty, vzít vhodné hole a můžete vyrazit! Pokud máte pocit, že si na sněžnicích nebudete úplně jistí v kramflecích, pak není nic snazšího, než si najmout místního horského vůdce. Výlety na sněžnicích s profesionálním doprovodem jsou organizovány na různých místech po celém Tyrolsku, můžete vybírat z celé řady tras a výletů v sedmnácti kouzelných zimních regionech, v přírodních parcích i v Národním parku Vysoké Taury.

Túry na sněžnicích s horským vůdcem

Túry na sněžnicích představují skvělý způsob, jak se od všeho odpoutat a užít si majestátní krásu hor daleko od civilizace. Na průzkum terénů mimo upravené sjezdovky a daleko od ruchu, který na nich vládne, mohou vyrazit nejen lyžaři a snowboardisté, ale i ti, kteří těmto sportům neholdují. Doporučujeme však zajistit si horského vůdce, protože ve společnosti profesionála si zážitky na sněžnicích užijete nejlépe.

Při procházce zimní vysokohorskou krajinou neuslyšíte nic jiného než křupání sněhu pod svýma nohama. Chůze na sněžnicích nabízí nejpříjemnější a nejpřirozenější únik od sjezdovek a návrat zpět do přírody. Celá řada tyrolských regionů nabízí v zimních měsících procházky či túry na sněžnicích s horským vůdcem, včetně speciálních ochutnávkových kurzů pro začátečníky i náročnějších dobrodružných výšlapů na okolní horské vrcholy a odlehlé chaty. Součástí těchto kurzů je zpravidla také zapůjčení vybavení. Další z výhod chůzi na sněžnicích je, že stejně dobře jako aktivní lidé v nejlepší fyzické kondici si ji mohou užít senioři nebo děti.

Díky své velké ploše sněžnice usnadňují chůzi v místech s hlubokým sněhem - ať už se jedná o prašan nebo už zatvrdlý sníh. Pokud se rozhodnete…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!