Singletrail
Fernar Trail

Fernar patří mezi vůbec nejdrsnější singltraily v celém Tyrolsku. Tato unikátní trať v Bike Republic Sölden je skutečnou výzvou i pro velmi zdatné jezdce. Trail začíná na kraji ledovce Tiefenbach v nadmořské výšce 2800 metrů a vine se postupně dolů strmým vysokohorským terénem s mnoha přírodními překážkami. Fernar je označen stupněm obtížnosti S5 (velmi obtížný) po celé délce od startu až do cíle. Přístupný bývá jen některé dny, kdy je v provozu speciální kyvadlový autobus, který vás doveze na start.

Lars Lotze

Když jsem tady jel poprvé, byl jsem překvapený, jak je tahle trasa technicky náročná. Ovšem byl to skvělý zážitek - opravdu ostré a částečně také exponované úseky a všude okolo vysokohorská krajina. A celá trať je legální, od shora až dolů. Je to opravdu jedinečný singletrail, v Tyrolsku podobných rozhodně potřebujeme víc."

Lars Lotze, průvodce na horských kolech

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Ledovec Tiefenbach

Cílový bod

Gaislach

Pohoří

Délka

6 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžká

Nadmořská výška

2 787 m 1 964 m

Stoupání (vertikální metry): 18 m
Klesání (vertikální metry): 823 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Parkování

Parkoviště u spodní stanice lanovky Gaislachkoglbahn

Ke stažení

Popis trasy

Fernar Trail začíná u ledovce Tiefenbach. Přístupný bývá pouze některé dny, kdy je v provozu speciální kyvadlový autobus, který pendluje od spodní stanice lanovky Gaislachkoglbahn. Trať si můžete sjet jen ráno a odpoledne, protože mezi 10 a 15 hod slouží pro pěší turisty a horolezce. Na velmi obtížný singletrail by se měli vydat pouze ti jezdci, kteří jsou v dobré fyzické kondici, mají dostatek zkušeností a všechny nezbytné ochranné prostředky. Počítejte s tím, že po cestě nejsou žádné restaurace ani stánky s občerstvením a v některých místech chybí pokrytí signálem pro mobilní telefony.

Od samého začátku si užijete parádní adrenalinovou jízdu: úvodní úsek vede po velmi strmém svahu s několika klopenými zatáčkami v kamenitém terénu kolem jezera Petznersee a hřebene Petznerkar. Stezka je poměrně úzká a v některých místech se zužuje ještě víc kvůli velkým kamenům po obou stranách. Je nutné, abyste se maximálně soustředili, uměli bezchybně manipulovat s kolem a také dokázali odhadnout své schopnosti - tam, kde se necítíte pevní v kramflecích, raději sesedněte a svůj stroj chvíli tlačte. A počítejte s tím, že po cestě dvakrát pojedete přes potok. Nezapomeňte si občas udělat pauzu a pokochat se okolní krajinou.

Po zhruba 2,5 kilometrech jízdy máte nejobtížnější pasáž za sebou, stezka se srovná a tak můžete nabrat trochu větší rychlost. Ve spodním úseku, poblíž chaty Gaislach Alm, pojedete po skalnatém horském svahu posetém velkými kameny. Také zde se musíte maximálně soustředit a být neustále ve střehu. Jako odměnu za vynaložené úsilí doporučujeme posilnit se některou z vydatných tyrolských specialit třeba na chatě Gaislach Alm nebo v Gasthof Sonneck.

Tip! Na konci Fernar Trail se můžete projet po dalším, mnohem méně obtížném singletrailu Löple Trail (S2), který míří k chatě Löple Alm. Zpět ke spodní stanici lanovky Gaislachkoglbahn odtamtud vedou stezky Gaislach Trail a Nene Trail (obě obtížnosti S3).

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Fernar Trail (46.921182,10.94823)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!