Singletrail
Blindsee Trail

Krásná panoramata a na závěr koupel ve studené vodě "slepého" jezera Blindsee. Stejnojmenný singletrek začíná na hoře Grubigstein a pozvolně klesá až k modrému jezeru. Jedná se o jednu z největších atrakcí v celé oblasti Zugspitze Aréna.

Sebastian Rech

„Krásný přírodní singletrek bez uměle vybudovaných překážek, ale zato s úzkými zatáčkami. Dá se sjet hladce bez jediného smyku.“

Sebastian Rech, majitel cykloobchodu „Velo Love" v Innsbrucku

 

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Grubigalm

Cílový bod

Blindsee

Pohoří

Délka

7,1 km

Časová náročnost

1 h

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžký singletrail

nadmořská výška

1 740 m 1 090 m

Klesání (vertikální metry): 650 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Parkování


 

Ke stažení

Popis trasy

Dobrodružství začíná na lanovce Grubigsteinbahn z Lermoosu. Od horní stanice vede lesní cesta k chatě Grubigalm, kde Blindsee Trail začíná.

Chvilku po startu vás čeká krátký výšlap nahoru, následuje širší úsek, který končí prvním křížením s horským potokem. Odtud začíná technicky náročnější část, kde je důležité zvolit vhodnou linii jízdy, aby se neuvolnil žádný z kamenů. Odměnou za sjezd náročného úseku je nádherný výhled na jezero Blindsee. Nejtěžší část trasy čeká u vodopádu, kde se doporučuje slézt z kola. V následujících metrech se střídají klasické singletrekové terény s jízdou po mírných lesních cestách. Kousek nad jezerem prudce zatočte doprava, abyste se kolem jezera dostali až na parkoviště. Odtud pokračujte přes Loisachquellen do Biberwieru a přes Wachtersteig zpět do Lermoosu.

Tip! Po náročném sjezdu neexistuje lepší způsob na relaxaci než namočení chodidel v jezeře Blindsee. Kamenná pláž a okolní louky jsou skvělým místem k odpočinku a užívání si sluníčka.

Půjčovna kol


Cykloškola


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Lermoos

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
Kontakt

Ehrwald
6632 Ehrwald

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!