Blindseetrail, © Lukas Gerum
Blindseetrail, © Lukas Gerum
Bikeschaukel Etappe 5, © Vivalpin
Bikeschaukel Etappe 5, © Vivalpin

Cyklistická houpačka - etapa 05: Lermoos - Seefeld in Tirol

Snadná až středně obtížná etapa se vine malebným údolím Gaistal, které na severní a jižní straně lemují impozantní strmé skalní stěny.

Spíše odpočinková pátá etapa začíná stoupáním z Lermoosu, za které vás brzy odmění výhled do krásného údolí Leutaschtal. Následuje dlouhý a táhlý sjezd na východ, který se v jednom úseku kolem jezera Igelsee stáčí na jih a pak pokračuje opět východním směrem do Seefeldu. Před cílem ve vyhlášeném letovisku a sportovním centru vám ještě trochu zkomplikuje život závěrečné stoupání s ostrými serpentinami. Jízda údolím Gaistal mezi horskou skupinou Wettersteingebirge a vrcholem Hohe Munde, kde se postupně odhalují výhledy na pohoří Plattspitzen, Hochwand a štíty Tajaköpfe, je nezapomenutelným zážitkem. V Lermoosu si ještě můžete odskočit na lanovku Grubigstein a vyzkoušet si sjezd od její horní stanice.

Tipy a informace   

Detailní informace o této etapě včetně GPS souřadnic, alternativních variant, singletreků a tipů na zastávky s občerstvením nebo cyklistické služby na trase najdete níže v sekci ke stažení.

Spíše odpočinková pátá etapa začíná stoupáním z Lermoosu, za které vás…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Lermoos

Cílový bod

Seefeld in Tirol

Pohoří

Délka

37,9 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

1 640 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 1 170 m
Stoupání (vertikální metry): 780 m
Klesání (vertikální metry): 980 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Z Lermoosu se vydejte po silnici směrem na Ehrwald / Garmisch-Partenkirchen. Za městem odbočte na východ a pokračujte po cyklostezce oblastí Ehrwalder Becken. V obci Ehrwald přejeďte přes hlavní náměstí s kostelem a sledujte cedule k lanovce Ehrwalder Almbahn. Lanovka vás vysadí u chaty Ehrwalder Alm, kde následuje krátké stoupání k jezeru Igelsee a pak přijde na řadu zasloužený dlouhý sjezd krásnou horskou krajinou. Po dvaceti kilometrech se stezka mění v silnici, která vede až do údolí Gaistal. V Gaistalu začíná značená cyklotrasa, která pokračuje údolím Leutaschtal okolo jezera Weidachsee až do obce Weidach. Tam se stáčí na jih a po svahu s několika ostrými zatáčkami stoupá do cíle v Seefeldu.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Cyklistická houpačka - etapa 05: Lermoos - Seefeld in Tirol (47.396838405,10.88903079)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!