Blindseetrail, © Lukas Gerum
Blindseetrail, © Lukas Gerum
Bikeschaukel Etappe 5, © Vivalpin
Bikeschaukel Etappe 5, © Vivalpin

Cyklistická houpačka - etapa 05: Lermoos - Seefeld in Tirol

Snadná až středně obtížná etapa se vine malebným údolím Gaistal, které na severní a jižní straně lemují impozantní strmé skalní stěny.

Spíše odpočinková pátá etapa začíná stoupáním z Lermoosu, za které vás brzy odmění výhled do krásného údolí Leutaschtal. Následuje dlouhý a táhlý sjezd na východ, který se v jednom úseku kolem jezera Igelsee stáčí na jih a pak pokračuje opět východním směrem do Seefeldu. Před cílem ve vyhlášeném letovisku a sportovním centru vám ještě trochu zkomplikuje život závěrečné stoupání s ostrými serpentinami. Jízda údolím Gaistal mezi horskou skupinou Wettersteingebirge a vrcholem Hohe Munde, kde se postupně odhalují výhledy na pohoří Plattspitzen, Hochwand a štíty Tajaköpfe, je nezapomenutelným zážitkem. V Lermoosu si ještě můžete odskočit na lanovku Grubigstein a vyzkoušet si sjezd od její horní stanice.

Tipy a informace   

Detailní informace o této etapě včetně GPS souřadnic, alternativních variant, singletreků a tipů na zastávky s občerstvením nebo cyklistické služby na trase najdete níže v sekci ke stažení.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Lermoos

Cílový bod

Seefeld in Tirol

Pohoří

Délka

37,9 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

nadmořská výška

1 640 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 1 170 m
Stoupání (vertikální metry): 780 m
Klesání (vertikální metry): 980 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Z Lermoosu se vydejte po silnici směrem na Ehrwald / Garmisch-Partenkirchen. Za městem odbočte na východ a pokračujte po cyklostezce oblastí Ehrwalder Becken. V obci Ehrwald přejeďte přes hlavní náměstí s kostelem a sledujte cedule k lanovce Ehrwalder Almbahn. Lanovka vás vysadí u chaty Ehrwalder Alm, kde následuje krátké stoupání k jezeru Igelsee a pak přijde na řadu zasloužený dlouhý sjezd krásnou horskou krajinou. Po dvaceti kilometrech se stezka mění v silnici, která vede až do údolí Gaistal. V Gaistalu začíná značená cyklotrasa, která pokračuje údolím Leutaschtal okolo jezera Weidachsee až do obce Weidach. Tam se stáčí na jih a po svahu s několika ostrými zatáčkami stoupá do cíle v Seefeldu.

Ukázat více +

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Lermoos

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!