Na horském kole nedaleko Kühtai, © TVB Innsbruck/Daniel Zangerl
Na horském kole nedaleko Kühtai, © TVB Innsbruck/Daniel Zangerl
Na horském kole nedaleko Kühtai, © TVB Tourismus / Daniel Zangerl
Na horském kole nedaleko Kühtai, © TVB Tourismus / Daniel Zangerl

Šestidenní MTB okruh
Innsbruck–Zillertal–Tuxské Alpy–Stubaiské Alpy

Poměrně náročná trasa pro horská kola kolem Innsbrucku, hlavního města Tyrolska, je rozdělena na šest etap. Celkem 300,6 kilometrů dlouhý okruh vede několika idylickými údolími a horskými řetězy, většinou po širokých lesních stezkách a asfaltových cestách. Od startu do cíle překonáte přes 7000 výškových metrů stoupání a okruh je tak ideálním dobrodružstvím spíše pro nadšence do elektrických kol. Tomu odpovídá množství dobíjecích stanic, které jsou připravené na řadě míst kolem trasy v údolích Zillertal, Wipptal a Stubai stejně jako v pohoří Stubaiských a Tuxských Alp.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Innsbruck

Cílový bod

Innsbruck

Pohoří

Délka

300,6 km

Časová náročnost

6 den (dny)

Charakteristika

 • Okružní výlety
 • Bezbariérové
 • Dobíjecí stanice pro horská kola
 • Den 1

  Häninger, Andechsstraße 81, Innsbruck
  Ramada Innsbruck Tivoli (podzemní garáž), Olympiastraße 41
  Weidener Hütte
  Gutshof Zillertal, Stillupklamm 826, Mayrhofen
  Landhaus Carla, Schwendaustraße 197, Mayrhofen

  Den 2

  Aarwirt, Hochfügen 46, Fügenberg
  Schwannerwirt, Mitterberg 59, Weerberg

  Den 3

  Swarovski Crystal Worlds, Kristallweltenstraße 1, Wattens

  Den 4

  Hotel Seppl, Natterer Straße 8, Mutters

  Den 5

  Žádná dobíjecí stanice

  Den 6

  Gasthaus Neuwirt, Untermieming 20, Mieming
  Hotel Bergland, Unterer Mooswaldweg 1, Obsteig
  Landhotel Stern, Unterstraß 253, Obsteig
  Partner's Landgasthof, Unterstraß 247, Obsteig
  Landhotel Jäger, Dorfstraße 22, Wildermieming
  Gasthof Neurauter, Innstraße 1, Hatting
  Inntalcenter, Weißenbachgasse 9, Telfs

Obtížnost

těžká

Nadmořská výška

2 290 m 540 m

Stoupání (vertikální metry): 7 060 m
Klesání (vertikální metry): 7 060 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Parkování

Innsbruck
Různá parkoviště ve městě

Mayrhofen
Parkoviště u lanovky Ahornbahn

Weerberg
Parkoviště u farního domu (Gemeindehaus)

Matrei am Brenner
Parkoviště ve vesnici

Axams
Parkoviště u Freizeitzentrum Axams

Kühtai
Parkoviště u lanovky Hochalterbahn
Parkoviště u lanovky Dreiseenbahn

Kde se dá najíst a napít
různá místa kolem trasy

Ke stažení

Popis trasy

Den 1: Innsbruck - Mayrhofen

Převýšení nahoru/dolů: 2069/2016 výškových metrů, vzdálenost: 69,3 kilometrů, nejvyšší bod: 2291 metrů, obtížnost: vysoká

Hned první den okruhu okolo Innsbrucku je spíše zkouškou fyzické zdatnnosti než techniky jízdy na kole. Z Innsbrucku se vydejte po trase Inntalské cyklostezky směrem do Wattens. U osady Weer začíná stoupání kolem horských chat Nafingalm a Weidener (1799 m). Pak následuje dalších hodně nepříjemných 500 výškových metrů a 4,6 kilometru na hřeben Geiseljoch. Až na něj vyjedete, můžete si trochu oddechnout – máte za sebou nejobtížnější úsek celého okruhu. Dále pokračujte po cyklostezce č. 424 až ke štěrkové cestě, která se vine z kopce dolů do obce Vorderlandersbach. Pak přijde na řadu krátké stoupání a nakonec závěrečný sjezd po klidných vedlejších silnicích přes obec Dornau do Mayrhofenu.

Den 2: Mayrhofen - Weerberg

Převýšení nahoru/dolů: 1303/1038 výškových metrů, vzdálenost: 52,2 kilometrů, nejvyšší bod: 1690 metrů, obtížnost: střední

Z Mayrhofenu se vydejte na sever podél řeky Ziller přes obec Zell am Ziller až do Uderns. Tam odbočte na širokou štěrkovou cestu, která stoupá přes Kupfnerberg do Hochfügenu. Až vyšlápnete zhruba 200 výškových metrů do sedla Loassattel (1680 m), budete v nejvyšším bodě této etapy. Následuje desetikilometrový sjezd do cíle v osadě Weerberg.

Den 3: Weerberg - Matrei

Převýšení nahoru/dolů: 810/711 výškových metrů, vzdálenost: 43,7 kilometrů, nejvyšší bod: 1078 metrů, obtížnost: střední

Z Weerbergu vyrazte na sever a sjeďte z kopce zpět do údolí Inntal. Až projedete kolem Wattens a Volders, následuje nepříliš obtížné stoupání přes vesnici Rinn do Sistrans. Dále pokračujte kolem obcí Patsch, Mühltal a Innerellbögen do cíle v Matrei am Brenner.

Poznámka: Mezi Matrei am Brenner a Innsbruckem je velmi dobré spojení veřejnou dopravou, díky tomu si můžete celý okruh rozdělit na dvě poloviny, nebo absolvovat jen jednu – právě do Matrei.

Den 4: Matrei - Axams

Převýšení nahoru/dolů: 1056/1171 výškových metrů, vzdálenost: 33,2 kilometrů, nejvyšší bod: 1690 metrů, obtížnost: střední

Z Matrei am Brenner trasa vede po klidné vedlejší silnici ke klášteru a poutnímu místu Maria Waldrast vysoko nad dnem údolí. Na odpočinek a načerpání nových sil se nabízí příjemná taverna, kterou provozují mniši zdejšího kláštera. Pak následuje dlouhý sjezd po široké štěrkové stezce do Telfes v údolí Stubaital. Až projedete kolem krásných pastvin Telfer Wiesen, pokračujte přes obec Mutters až do cíle čtvrtého dne v Axams.

Den 5: Axams - Kühtai

Převýšení nahoru/dolů: 1358/228 výškových metrů, vzdálenost: 26,3 kilometrů, nejvyšší bod: 2018 metrů, obtížnost: střední

Úvodní úsek nejkratší etapy celého šestidenního okruhu vede po klidných vedlejších silnicích z Axams do vesnice Gries im Sellrain. Dále se trasa vine do údolí Sellrain, pak vystoupá 850 výškových metrů kolem osad St. Sigmund im Sellrain a Haggen až do cíle pátého dne - Kühtai v nadmořské výšce přes 2000 metrů.

Den 6: Kühtai - Innsbruck

Převýšení nahoru/dolů: 463/1891 výškových metrů, vzdálenost: 75,9 kilometrů, nejvyšší bod: 2002 metrů, obtížnost: střední

Poslední den začíná sjezdem z Kühtai do osady Wald, odkud vede krátký výšlap přes sedlo „Sattele“ (1690 m) do míst vysoko nad údolím Inntal. Následuje dlouhý sjezd do vesnice Haiming a pak jízda po plochém dně údolí podél řeky Inn do obce Mötz. Dále trasa pokračuje po vedlejších silnicích a štěrkových cestách, vine se do kopce do městečka Barwies a nakonec přes plošinu Mieming a vesničku Wildermieming do Telfsu. Závěrečný úsek vede opět po trase Inntalské cyklostezky až do srdce Innsbrucku.

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Innsbruck–Zillertal–Tuxské Alpy–Stubaiské Alpy (47.26826,11.39147)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!