© Norbert Eisele-Hein
© Norbert Eisele-Hein
© Norbert Eisele-Hein
© Norbert Eisele-Hein

Bike Trail Tirol: Hohe Salve

Hora Hohe Salve, vysoká 1.828 metrů, dala jméno této 36,5 kilometrů dlouhé etapě. Skoro z každého místa je vidět vrcholek této hory. Užijte si také pohledu na horu Wilder Kaiser a pohoří Vysoké Taury.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Hopfgarten, Salvenaland

Cílový bod

Hopfgarten, Salvenaland

Pohoří

Délka

37,5 km

Časová náročnost

3 h

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

nadmořská výška

1 290 m 600 m

Stoupání (vertikální metry): 1 120 m
Klesání (vertikální metry): 1 120 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Ke stažení

Popis trasy

Z parkoviště jedeme mírně dolů podjezdem pod železniční tratí a dále vlevo asi 500 směrem město Kitzbühel. Nyní odbočíme doprava do části města  Elsbethen – dbejte ukazatelů pro kola. Tato trasa je odtud až k lanovce v obci Schwend u Itter (km 30,3; 650 m n. m.) označena oranžovým logem „Kitzbüheler Alpen Tour“). Projedeme po cyklotrase sídlištěm a dostaneme se k odbočce cyklotrasy č. 274 (Gruberberg). Zde začíná výjezd po asfaltové silnici. Nejprve lesem a později přes louky. Přitom sledujeme neustále ukazatele pro kola – č. 274. U kilometru 4,3 (890 m n. m.) jsme zvládli první výšlap. Nyní pokračujeme po silnici dolů („Westendorf, Lendwirt“) až k mostu přes potok v údolí Windautal (km 6,0; 690 m n. m.). Přejedeme potok a jedeme krátce dolů. U Lendwirt odbočuje stezka doprava směrem Westendorf. Po krátkém výšlapu asi 100 výškových metrů se dostaneme přes louky a pole do obce  Westendorf. Nyní jedeme pořád rovně do centra. U čerpací stanice (km 9,4; 780 m n. m.) odbočíme mírně doprava na cyklotrasu směrem Brixen/Kirchberg. Pokračujeme po cyklotrase až do města Brixen. U velké cedule „Bike Trail Brixental“ (km 12,3; 790 m n. m.) odbočíme doleva do centra města. Nejprve podjedeme železniční tratě a dostaneme se na vedlejší silnici vedoucí do centra města Brixen. Na této silnici odbočíme doleva a krátce za hotelem „Residenz Hubertus“ pokračujeme na cyklotrase č. 265 do Hochbrixen- Hochsöll (km 13,0; 790 m n. m.). Zde máme možnost nechat se vyvést lanovkou do Hochbrixen. Po cyklotrase č. 265 jedeme nejprve po asfaltové silnici, později na lesní cestě až do lyžařského střediska. Od horské stanice lanovky (km 18,0; 1290 m n. m.) vede mírná stezka střídavě nahoru a dolů až do Hochsöll. Po asfaltové vedlejší silnici jedeme serpentinami dolů do Söll. Cyklotrasa vede pod hlavní silnici a dále do centra (km 26,7; 700 m n. m.). Nyní sledujeme zelené ukazatele pro cyklisty směrem do města Wörgl až k údolní stanici lanovky Salvistabahn v obci Schwend u Itter (km 30,3; 650 m n. m.). Krátce za firemní budovou odbočíme doleva nahoru směr Itter. Tato cesta vede do centra obce Itter. Od kostela jedeme dále směrem obec Hopfgarten a u km 33,3; 710 m n. m. odbočíme mírně doprava na vedlejší silnici směrem fotbalové hřiště („Ed“). Za fotbalovým hřištěm odbočíme doleva (cyklotrasa č. 269) a jedeme dále přes pole. Pokračujeme mírně nahoru a po krátkém úseku lesem dojedeme do Weiler Hacha. Nyní pokračujeme po asfaltové silnici dolů do výchozího bodu - města Hopfgarten. Jedeme přitom směrem ke kostelu a dále do ulice Schmalzgasse, okolo turistického informačního centra, k parkovišti Salvena Parkplatz. 

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Bahnhofstr. 4a, Hopfgarten im Brixental

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!