MTB okruh v pohoří Wilder Kaiser, © Tirol Werbung/Peter Neusser
MTB okruh v pohoří Wilder Kaiser, © Tirol Werbung/Peter Neusser

Čtyřdenní MTB okruh v pohoří Wilder Kaiser

Oblíbená čtyřdenní trasa v jen lehce zvlněné krajině kolem úpatí pohoří Wilder Kaiser, Zahmer Kaiser a Nieder Kaiser slibuje báječné a zároveň nepříliš náročné dobrodružství v cyklistickém sedle. Okruh je ideální pro rodiny, začátečníky a pohodáře, kteří na horském kole nemají potřebu trhat rekordy. Těšte se na poklidnou jízdu napříč přírodní rezervací Wilder Kaiser a dech beroucí výhledy na majestátní horské štíty. Cyklostezka se vine kolem několika městeček a kolem tratě jsou rozesety hospůdky, restaurace a horské chaty s příjemnou obsluhou, kde každý cyklista rychle dobije síly s pomocí vydatných tyrolských specialit. Na trase je také celá řada ideálních míst na koupání včetně několika krásných horských jezer.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Walchsee

Cílový bod

Walchsee

Pohoří

Délka

139 km

Časová náročnost

4 den (dny)

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

Lehké

Nadmořská výška

1 150 m 500 m

Stoupání (vertikální metry): 2 410 m
Klesání (vertikální metry): 2 410 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Den 1: Walchsee - Erfpendorf
Výškové metry (stoupání/klesání): 600/610 metrů, vzdálenost: 28,8 kilometrů, snadná etapa

První den okruhu začíná u jezera Walchsee, odkud trasa vede na východ zpočátku přes relativně rovný a plochý terén a pak začíná stoupat k horské chatě Ottenalm. Za ní následuje krátký úsek drsného stoupání k chatě Horaualm, který většina cyklistů vyšlápne pěšky a svá kola vytlačí. Poté je na řadě táhlý sjezd k osadě Niederbichl. Alternativní méně náročná varianta úvodní části okruhu míří od jezera Walchsee přímo do Niederbichlu. Dále pokračujte po značené cyklostezce do vesnice Gasteig a potom kolem obce Kirchdorf až do cíle prvního dne v Erpfendorfu.

Den 2: Erfpendorf - Fieberbrunn
Výškové metry (stoupání/klesání): 430/290 metrů, vzdálenost: 31,2 kilometrů, snadná etapa

Z Erpfendorfu se vydejte po široké štěrkové cyklostezce do obce Waidring, kde trasa zabočí do malebného údolí Pillerseetal. V těchto místech pojedete po klidných vedlejších silnicích s jen nepatrným stoupáním, dále po východním břehu pohlednicového jezera Pillerseesee a pak až k dalšímu jezeru Wiesensee a do obce Hochfilzen. Závěrečný úsek do Fieberbrunnu vede po štěrkové stezce rovnoběžně s železniční tratí.

Den 3: Fieberbrunn - Scheffau
Výškové metry (stoupání/klesání): 500/500 metrů, vzdálenost: 35,8 kilometrů, snadná etapa

Z Fieberbrunnu jeďte po cyklostezce č. 17 Buchensteinwandrunde směrem na severozápad kolem osad Schönau-Pertrach a Vornbichl do vesnice Hochegg. Pak následuje odpočinkový sjezd do Mühlau /St. Jakob im Haus. Tam odbočte doleva na hlavní silnici, na první křižovatce z ní sjeďte doprava a zhruba po 100 metrech se napojíte na cyklostezku č. 18 Kalksteinrunde, která vás přes vesnice Obwall a Mühlbach zavede do St. Johann in Tirol. Závěrečný úsek třetího dne vede po dobře značené stezce plochým a rovinatým terénem kolem obcí Going a Ellmau až do cíle v Scheffau am Wilden Kaiser.

Alternativní trasa: Z Fieberbrunnu jeďte do Mühlbachu a po široké štěrkové stezce přes osadu Riesenbergköpfl k vrcholu Hornköpfl (1773 m), který je jen asi o 200 metrů nižší než Kitzbüheler Horn. Dále cesta pokračuje po asfaltových silnicích i štěrkových stezkách dolů do údolí, a nakonec mezi poli přes St. Johann až do Scheffau am Wilden Kaiser.

Den 4: Scheffau - Walchsee
Výškové metry (stoupání/klesání): 1160/1240 metrů, vzdálenost: 45,4 kilometrů, snadná etapa

Poslední den cesta začíná výšlapem z Scheffau am Wilden Kaiser k horské chatě Kaiseralm v nadmořské výšce 1150 m. Následuje krátké klesání, které vás přivede k překrásnému jezeru Hintersteinersee. Objeďte vodní plochu po severním břehu a vyšlápněte po štěrkové stezce k úseku, kde je na několika místech třeba kolo vést. Pak přijde na řadu dlouhý sjezd do osady Egerbach, odkud to je už jen coby kamenem dohodil do údolí Inntal a do Kufsteinu. Údolní dno je relativně ploché, a po širokých cyklostezkách a štěrkových cestičkách kolo jede skoro samo. Závěrečné stoupání vás zavede zpět na start celého okruhu – ke scénickému jezeru Walchsee.

Alternativní trasa: Můžete vynechat stoupání k chatě Kaiseralm a ze Scheffau jet do Kufsteinu údolím.
 

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Čtyřdenní MTB okruh v pohoří Wilder Kaiser (47.575839,12.47901)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!