© Achensee Tourismus
© Achensee Tourismus
© Achensee Tourismus
© Achensee Tourismus

Cyklistická houpačka - etapa 11: Pertisau - Steinberg am Rofan

Tyrolské jezero Achensee připomíná nádherný fjord zasazený v horském údolí pod grandiózní kulisou masivů Karwendel a Rofan.

11. etapa tyrolské cyklistické houpačky začíná výjezdem lanovkou Karwendelbahn z Pertisau na vrchol, odkud se otevírá okouzlující panorama jezera Achensee. Při pohodovém sjezdu s několika táhlými zatáčkami do údolí Tristenautal se můžete kochat úžasným výhledem na horu Dristenkopf a mohutné pohoří Karwendel. Pak následuje odpočinková pasáž na příjemné cyklostezce podél jezera.

Zatím to nebylo nic náročného, snad by vám tedy mělo zbývat dost sil na táhlý výšlap 500 výškových metrů k sedlu Kögljoch. Ze sedla ještě naposledy zahlédnete Achensee a pak už vás čeká jen trailový sjezd do míst o 1150 metrů níže, kde leží Steinberg am Rofan.

Tipy a informace   

Detailní informace o této etapě včetně GPS souřadnic, alternativních variant, singletreků a tipů na zastávky s občerstvením nebo cyklistické služby na trase najdete níže v sekci ke stažení.

11. etapa tyrolské cyklistické houpačky začíná výjezdem lanovkou Karwendelbahn z Pertisau na vrchol, odkud se…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Pertisau

Cílový bod

Steinberg am Rofan

Pohoří

Karwendel

Délka

39,1 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

1 630 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 1 340 m
Stoupání (vertikální metry): 830 m
Klesání (vertikální metry): 1 300 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Po výjezdu lanovkou Karwendelbahn z Pertisau vás čeká rovinatý úsek až k horské chatě Bärenbadalm. Tam začíná sjezd s dlouhými serpentinami, při kterém se otevírají úžasné výhledy na horu Dristenkopf a pohoří Karwendel v pozadí. Sjezd míří jižním směrem do údolí Tristenautal, na jeho konci se cesta stáčí zpět na sever a vede až ke golfovému hřišti v Pertisau. U hřiště sjeďte z mírného kopce dolů k jezeru Achensee a pokračujte po promenádě do Maurachu a dále po cyklostezce kolem vody do Achenkirchu na severním břehu. V centru obce přejeďte silnici L181 a vyšlápněte lesní cestou k chatě Köglalm. Od chaty vede úzká stezka s prudkými krpály až k sedlu Kögljoch. Ze sedla se vine singltrail, který se později napojí na lesní cestu vedoucí z mírného kopce až do cíle ve vesnici Steinberg am Rofan.

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Cyklistická houpačka - etapa 11: Pertisau - Steinberg am Rofan (47.437255439,11.697550121)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!