© Vivalpin
© Vivalpin
© Tirol Werbung/Gleirscher
© Tirol Werbung/Gleirscher

Cyklistická houpačka - etapa 11: Pertisau - Steinberg am Rofan

Tyrolské jezero Achensee leží jako fjord v horském údolí a ohromuje grandiózní kulisou horských masivů Karwendel a Rofan. Etapa začíná výjezdem lanovkou Karwendelbahn v Pertisau a senzačním panoramatem jezera od jihu na sever. Sjezd do údolí Tristenautal s úžasným pohledem na horu Dristenkopf a za ní ležící pohoří Karwendel je pohodlný a vede několika velkými zatáčkami. Příjemná panoramatická cyklostezka podél jezera nám umožní si trochu odpočinout než začneme s výšlapem 500 výškových metrů k sedlu Kögljoch. Tady nahoře se naposledy rozloučíme s jezerem Achensee, než začneme s trailovým sjezdem a později sjezdem po lesní cestě směrem Steinberg am Rofan.

Zážitky

  • 500 výškových metrů od jezera Achensee k sedlu Kögljoch dá pořádně zabrat. Naštěstí je třeba na zbytku trasy zdolat pouze 150 výškových metrů, a tak si mohou stehna alespoň trochu odpočinout
  • 1.150 výškových metrů sjezdu obsahuje krátkou trailovou pasáž u sedla Kögljoch a sjezdy na štěrku.
  • Velkolepá panoramata od jihu či severu, z vrchu či ze břehu na jezero Achensee jsou vždy jiná, ale pokaždé ohromující.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Pertisau

Cílový bod

Steinberg am Rofan

Pohoří

Karwendel

Délka

39,1 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

nadmořská výška

1 630 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 1 340 m
Stoupání (vertikální metry): 830 m
Klesání (vertikální metry): 1 300 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Po výjezdu lanovkou jedeme skoro po rovině k chatě Bärenbadalm. Dále vede cesta serpentinami dolů jižním směrem do údolí Tristenautal s úžasným pohledem na horu Dristenkopf a za ní ležící pohoří Karwendel. Na konci údolí Tristenautal se cesta stáčí opět na sever a vede až ke golfovému hřišti ve městě Pertisau. Odtud sjedeme mírně dolů k jezeru a jedeme po nábřežní promenádě do města Maurach a dále po cyklostezce na  východním břehu jezera do obce Achenkirch na severním břehu. Ve středu obce přejedeme silnici L181 a stoupáme k sedlu Kögljoch, dále pokračujeme k chatě Köglalm luční stezkou. Za sedlem Kögljoch vede nejprve trail serpentinami dolů, později lesní cestou stále mírně dolů do vesnice Steinberg am Rofan.

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Pertisau am Achensee

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!