Cykloturistika, © Franz Gerdl
Cykloturistika, © Franz Gerdl

Cykloturistika


Když se řekne „cyklistika“ a „Alpy“, většina lidí si představí horské kolo a cyklostezky v náročném terénu s vysilujícím stoupáním a prudkými sjezdy. Kromě takových tras se ovšem na území Tyrolska vine také bezpočet pohodových cyklostezek ideálních pro rodiny, seniory a všechny, kdo se při jízdě na kole rádi kochají okolní krajinou.

Propracovaná síť více než 920 kilometrů cyklotras zavede návštěvníky na nejhezčí místa Tyrolska a také do nejlepších restaurací. Po několikahodinové jízdě v divukrásné alpské krajině čeká zasloužená kulinářská odměna v některé z mnoha chat a restaurací podél cyklostezek.

Převážná většina tras vede plochým rovinatým terénem. Pro zájemce je k dispozici celá řada půjčoven ekol, na kterých lze absolvovat delší trasy s menší námahou. V Tyrolsku je celkem dvanáct cyklistických regionů s „bike-friendly“ ubytováním, půjčovnami a opravnami kol včetně elektrických modelů a bezplatnými cyklobusy.

Propracovaná síť více než 920 kilometrů cyklotras zavede návštěvníky na nejhezčí místa Tyrolska a také do nejlepších restaurací. Po několikahodinové…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Cyklistická stezka kolem Drávy

© Tirol Werbung

Rovinatý průběh stezky, idylická odpočívadla a skvělé možnosti k odpočinku a hrám, taková  je východotyrolská část cyklistické stezky podél řeky Dráva, ideální trasa pro cyklisty požitkáře a pro rodiny s dětmi.

Cyklostezka vede od pramene Drávy v Toblašském poli v Jižním Tyrolsku v délce 336 kilometrů podél stejnojmenné řeky přes Východní Tyrolsko a Korutany až do Mariboru ve Slovinsku. Nadšené jsou touto cyklistickou stezkou, která má převážně rovinatý terén údolím, především rodiny s dětmi.

Výjimečná odpočívadla

Skvělé atrakce, jako třeba Park skřítků u Sillianu a poklidná nerušená místa jako „Aigner-Badl“ s jeho léčivými prameny v Abfaltersbachu vyzývají k odpočinku. Také byste měli navštívit městečko Lienz. Z tohoto malebného místa se pokračuje dále do místa vykopávek Aguntum, přes „Korutanskou bránu“ po přírodních stezkách do horního údolí Drávy. Pokud dostanete cestou hlad, měli byste bezpodmínečně okusit originální východotyrolské speciality u hostinských na cyklostezce podél Drávy.

Etapy na cyklistických stezkách kolem Drávy

Cyklostezku kolem Drávy poznáte na dvou příjemných etapách. Jihotyrolská, 45 km dlouhá část, vede od italské hranice přes Sillian a Thal Assing až do Lienze a další přes Lavant a Nikolsdorf až na hranice spolkové republiky Korutany.

Etapy Cyklostezky Drauradweg (v angličtině)

Rovinatý průběh stezky, idylická odpočívadla a skvělé možnosti k odpočinku a hrám, taková  je východotyrolská část cyklistické stezky podél řeky…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Cyklostezka podél řeky Inn

© Tirol Werbung/Josef Mallaun

Přírodní, kulturní a kulinářské zážitky: Innradweg se počítá se svou celkovou délkou 520 km  mezi nejdelší cyklostezky Evropy.

Na klasické cyklostezce jedete podél modrozelené řeky Inn od pramene v Engadingu do Passau. Dobrý kus stezky vede údolím řeky Inn v Tyrolsku. Cesta Tyrolskem v délce 211 km začínající kousek před rakouskou hranicí v Martina na švýcarských hranicích a končící v Erlu u Kufsteinu je ideální pro cyklisty požitkáře a rodiny s dětmi hlavně proto, že po krátkém stoupání na začátku vede stezka stále rovinou podél řeky rozmanitou alpskou krajinou. Trasa vede přes některé stále málo prozkoumané části přírody a kolem starobylých měst a trhů. Cestou vás očekávájí kontrasty tvořené mnoha vrcholnými kulturními památkami a nespočetnými možnostmi různých sportovních aktivit.

Kulinařská cyklostezka podél Innu

Odbočky do mnoha tyrolských hospůdek, kde Vám nabídnou původní pochoutky z tradiční kuchyně, se Vám postarají o opravdové kulinářské zážitky. Na cyklostezce podél Innu bude Vaše cyklodovolená v Tyrolsku zážitkem pro všechny vaše smysly.   

Etapy Cyklostezky Innradweg (v angličtině)

Přírodní, kulturní a kulinářské zážitky: Innradweg se počítá se svou celkovou délkou 520 km  mezi nejdelší cyklostezky Evropy. Na klasické…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Via Claudia Augusta

© Tirol Werbung

Prokřižujte Tyrolsko po stopách Římanů: Na Via Claudia Augusta projedete kolem historických míst a budete hýčkáni antickými kulinářskými specialitami.

Před asi dvěma tisíci lety zvládli Římané v časovém úseku 60 let vybudovat první opravdovou cestu mezi Adriatickým mořem a Augsburgem. Toto obrovské stavební dílo ulehčovalo císaři Claudiovi vojenské i civilní zásobování. Poznejte na trase dlouhé 130 km Tyrolsko z jeho nejkrásnější strany, ze strany, kudy dříve pochodovaly římské legie.

Kulinářská Via Claudia Augusta

Takto se získávají inspirace na nové pohledy na zemi v horách. Tyto najdete nejen v přírodě, ale také s láskou provozovaných muzeích a pohostinstvích podél cyklostezky. Více než 30 hostinských vám přinese jídla podle originálních receptů jako za starých časů.  O takovém komfortu  si mohli dřívější imperátoři jen zdát.

Etapy na Via Claudia Augusta

Tři etapy Via Claudia Augusta vedou z Füssenu u německé hranice do Landecku a Naudersu až k Reschenpassu na italské hranici. Oba průsmyky můžete překonat pomocí kyvadlové přepravy.

Etapy Cyklostezky Via Claudia Augusta (v angličtině)

Prokřižujte Tyrolsko po stopách Římanů: Na Via Claudia Augusta projedete kolem historických míst a budete hýčkáni antickými kulinářskými…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!