© Serfaus-Fiss-Ladis
© Serfaus-Fiss-Ladis

Bikeparky v Tyrolsku


Na území Tyrolska je celá řada bikeparků, kde mohou freerideři a sjezdaři důkladně otestovat své jezdecké umění i nervy. Součástí většina parků jsou lanovky pro rychlou a snadnou cestu na start všech tratí.

Bikeparky nabízejí ideální kombinaci: lanovkou nahoru a pak s větrem o závod dolů. V Tyrolsku je na výběr celá řada parků s pestrou směsí tratí vybudovaných s ohledem na jezdce všech výkonnostních kategorií. Můžete se těšit na klopené zatáčky, skokánky, dřevěné můstky a další více či méně obtížné překážky. Jednotlivé tratě jsou klasifikovány podle obtížnosti a barevně označeny – zelené snadné, modré a červené středně obtížné, černé nejtěžší.     

Který bikepark by se právě vám zamlouval nejvíc?

Hned několik tyrolských bikeparků uspokojí i ty nejnáročnější vyznavače drsných sjezdařských dobrodružství. Například Tirol Bike Park v údolí Wipptal je rájem pro freeridery vyhledávající adrenalin i sjezdaře od začátečníků až po experty. Nasedněte na kolo, vyrazte na hladký singletrail nebo drsnou sjezdovou trať a dokažte, že pro vás gravitační zákony neplatí. Jezdíte s celou rodinou? Pak si užijete spoustu legrace v bikeparku v Serfaus-Fiss-Ladis na západě Tyrolska, kde jsou připraveny báječné family-friendly tratě pro jezdce všech věkových skupin. Také nový Bikepark Innsbruck – který hostí největší MTB festival na světě Crankworx – nabízí pestrou skladbu tratí pro začínající jezdce i zkušené borce. A pak jsou zde parky poblíž Hlavního alpského hřebene, ze kterých se otevírají nádherné výhledy na nekonečné horské štíty: Bike Republic Sölden, Three Countries Enduro Trails v Nauders, Bikepark Großglockner-Resort a Bikepark Lienz. Mezi nejčerstvější přírůstky patří nový bikepark ve východotyrolském Oberdorfu s rozmanitými tratěmi pro celou rodinu.              

Bikeparky nabízejí ideální kombinaci: lanovkou nahoru a pak s větrem o závod dolů. V Tyrolsku je na výběr celá řada parků s pestrou…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!