© Zillertal Arena
© Zillertal Arena

Zillertal Arena

Lyžařské středisko zavřeno

Vleky v provozu 6/52

Ski areál Zillertal Arena, který se táhne od obce Zell am Ziller až ke sjezdovkám v Hochkrimmlu, nabízí rozmanité lyžařské terény od širokých a mírných sjezdovek pro začátečníky, přes ostré sportovní pisty až po dlouhé tratě vedoucí z horských vrcholů do údolí.

Čtyři pohoří, dvě rakouské spolkové země, jeden lyžařský resort: Zillertal Arena je největší středisko zimních sportů v tyrolském údolí Zillertal a jeho součástí jsou svahy v regionu Pinzgau v sousedním Salcbursku. Sjezdovky jsou dostupné z obcí Zell am Ziller, Gerlos a Wald-Königsleiten. Navíc z Hainzenbergu vede lanovka do rodinného střediska Gerlosstein s 200 metrů dlouhou dráhou na snowtubing.

Sjezdovka, která sjíždí do Zel lam Ziller, se jmenuje příznačně „Höhenfresser-Tour" (doslova „Žrout či požírač výškových metrů"). Tato trať začíná v nejvyšším bodě celého lyžařského střediska, na vrcholu Übergangsjoch v nadmořské výšce 2500 metrů, je dlouhá 10 km a cestou do údolí překonává 1930 výškových metrů. Zdejší „Žrout“ patří mezi sjezdovky s nejvyšším převýšením v celém Rakousku. Zillertal Arena nabízí také řadu snowparků pro snowboardisty a freestylery, přičemž některé z nich jsou vhodné i pro děti. Rodiny a začátečníci mají k dispozici prostornou cvičnou louku v místech nad Zellem.

Přímo na sjezdovkách a na dalších místech ski areálu je množství restaurací, barů a útulných horských chat. Za návštěvu stojí například Bergrestaurant Gipfeltreffen u horní stanice lanovky Königsleiten, odkud se otevírají nádherné výhledy na Národní park Vysoké Taury a Zillertalské Alpy. Fyzicky zdatní lyžaři a snowboardisté si mohou vyzkoušet safari Arena Tour – trasu, na které lze za jediný den projet všechny čtyři oblasti tvořící Zillertal Arenu.

© Zillertal Arena

Začátek sezony: 24. 12. 2020


Konec sezony: 5. 4. 2021


Provozní doba: Rosenalmbahn: 8.30 - 16.30 hod, Karspitz: 8 - 16 hod, Gerlos: 8.45 - 16 hod, Königsleiten, Hochkrimml: 9 - 16 hod, Gerlosstein: 8.30 - 16.30 hod 
Časné ranní lyžování v březnu


otevřít interaktivní mapku

kilometrů sjezdovek

% / kilometrů

Kilometrů sjezdovek

Existují dvě možnosti jak změřit délku sjezdovky:

a. Změřená délka (rovný sjezd)

b. Najetá vzdálenost (sportovní jízda)

Na této stránce jsou uvedené kilometry změřeny dle varianty a.

Lehké

INF % / 45.9 km

Střední

INF % / 86.8 km

Těžké

INF % / 11.3 km

Plocha sjezdovek500 ha
Sjezdovek s umělým zasněžováním70 %

nadmořská výška

2 500 m 580 m

Lanovky a vleky

12

1

21

14

-

4

Vleky v provozu    6/52

Infrastruktura

  • Fun park
  • Dětské hřiště
  • Půjčovna lyží v lyžařském středisku
  • Lyžařská škola v lyžařském středisku

Ceny

Denní skipas: 57,50 €


Slevy pro děti: 2006-2014
Slevy pro mládež: 2002-2005

Platné skipasy

  • Snow Card Tirol
  • Super Skipass Zillertal

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Rohr 23, Zell am Ziller

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!