9 tipů na zdokonalení vašeho lyžování, © Tirol Werbung
9 tipů na zdokonalení vašeho lyžování, © Tirol Werbung

Jak se stát lepším lyžařem: 9 tipů na zdokonalení vašeho lyžování

Nikolaus Niedermoser z lyžařské školy v městečku Neustift v údolí Stubaital nabízí ve své sérii video instruktáží na YouTube celou řadu užitečných tipů na vylepšení lyžařské techniky. V tomto článku shrnujeme to nejdůležitější z Nikových lekcí.

Na lyžování je totiž úžasné to, že se každý rok můžete naučit něco nového. Carvingové oblouky, jízdu pozadu, krátké ostré oblouky, skákání na překážkách ve snowparku nebo lyžování mimo upravené sjezdovky ve volném terénu v čerstvém prašanu do výšky pasu – ať už vás baví cokoli, se správnou technikou to bude ještě větší zábava. Nechte se inspirovat následujícími „tipy a triky“ od dlouholetého lyžařského instruktora.

I ten nejlepší lyžař se vždycky může zlepšit a díky tomu si zábavu při lyžování i pobyt na horách ještě víc užít. Od krátkých ostrých oblouků přes elegantní carvingové zatáčky až po jízdu v čerstvém prašanu do výšky pasu: stačí drobné vylepšení techniky, aby se vám na tváři samovolně vyloudil úsměv. Ve spolupráci se zkušeným instruktorem jsme sestavili 9 tipů, s jejichž pomocí lyžař jakékoli úrovně může již tuto zimu postoupit o stupínek výš:

1. Krátký oblouk

Užitečná dovednost, která se může často hodit. Krátké oblouky jsou souběžné zatáčky provedené v rychlém sledu za sebou, používají se hlavně na úzkých sjezdovkách. Tato elegantní technika vás při jízdě ze svahu udrží v konstantní rychlosti.

Stabilní poloha, zatáčejte nohama  
Stabilní poloha, zatáčejte nohama  

Nik radí: Natočte lyže nohama. Pevný, středový postoj a dobře provedený pohyb po hranách umožní, abyste zatáčeli jenom nohama a horní část těla přitom drželi v klidu. Představte si, že na lyžích projíždíte nízkým tunelem, kde se musíte krčit, abyste se neudeřili do hlavy. Užitečným tréninkem pro krátké oblouky je ostré zahranění, což je vlastně zatáčka plynule přecházející ve sklouznutí či sesouvání bokem po svahu, dokud nezastavíte. Právě ostré zahranění je nejúčinnějším způsobem zastavení, protože poskytuje maximální možný odpor.

2. Carving

Pro ty, kdo milují rychlost, je dobře provedený carvingový oblouk při lyžování vrcholně uspokojujícím momentem. Skutečný carving na hranách lyží si nejlépe užijete tam, kde je na něj dostatek prostoru – tedy na širokých, plochých a přehledných sjezdovkách.

Váha na spodní lyži
Váha na spodní lyži

Nik radí: Chcete–li vykroužit perfektní carvingový oblouk, musíte co nejdřív – již v samém začátku oblouku – lyže naklonit tak, abyste jeli po hranách. To nejlépe provede tímto způsobem: lyže namíříte kolmo dolů ze svahu, pokrčená kolena ohnete do strany kam chcete zatočit tak, aby se hrany zaryly do sněhu a nasměrujete lyže požadovaným směrem. Lyže je třeba naklonit tak, aby se hrany v oblouku skutečně „zařízly“ do sněhu a nesklouzávaly či nesmýkaly po něm. Abyste toho dosáhli, musíte včas přenést váhu z lyže na lyži a pak naklopením těla naklonit lyže na hrany. Jakmile máte váhu na vnější lyži, natáhněte nohy tak, aby bylo tělo přikloněné ke svahu. Přitom tělo udržujte v pevné pozici, neohýbejte se v pase. S trochou tréninku si již brzy budete užívat odstředivou sílu působící při těchto parabolických obloucích.

3. Krátký oblouk na strmém svahu

Krátký oblouk na strmém svahu (někdy se mu říká „padající list“) je vzrušující a zároveň náročná technika, její dokonalé zvládnutí vyžaduje vysokou míru sebedůvěry a kontroly nad lyžemi.

Krátký oblouk na strmém svahu

Nik radí: Začínající lyžaři instinktivně napodobují tuto techniku, když potřebují zdolat příliš prudký hank: postaví se bokem, na hrany lyží, váhu přenesou směrem ke svahu a po strmém úseku se jednoduše sklouznou. Zkušení borci využívají pohyb nahoru a dolů, aby lyžím „pomohli“ v obloucích. Vzdáleně to připomíná skok, lyže se pohybují napříč sjezdovkou, tělesná hmotnost lyžaře je z předchozího oblouku „vyhozena“ směrem vzhůru a na lyže je vyvíjen pouze malý tlak. Pak stačí rychle měnit směr lyží do opačného oblouku, nohy „kmitají“ pod pevným trupem a frekvence oblouků reguluje rychlost jízdy. Krátký oblouk je užitečným doplňkem do repertoáru každého lyžaře, jeho osvojení ale vyžaduje nějaký čas. Trénuje se pomocí smýkání po hranách a ostrého hranění.

4. Jízda v obtížných podmínkách

Některé dny jsou sjezdovky po ránu extrémně zledovatělé, a když později v průběhu dne sníh začíná roztávat, na svazích se pro změnu rychle vytvářejí boule. Nik nabízí tip, jak si poradit v obtížných podmínkách.

Nezaklánějte se, váha na vnitřní lyži
Nezaklánějte se, váha na vnitřní lyži

Nik radí: Pokud jsou sjezdovky zledovatělé, lyžujte opatrně a pomalu. Snažte se maximálně využívat hrany a váhu udržujte na spodní lyži. Když to nejde jinak, tak přes extrémně ledový úsek se vždycky můžete sklouznout bokem. Je-li naopak sníh měkký, snadno se přesouvá sem a tam a pak se rychle vytvářejí boule. Na měkkém sněhu však máte při jízdě lyže více pod kontrolou, protože hrany se snadněji zaříznou a boule zase můžete využívat při první fázi oblouku. V každém případě stále držte nohy blízko u sebe.

5. Freestyle lyžování: jízda pozadu, skoky, raily a boxy

Freestyle lyžování vypadá úchvatně a užijete si při něm možná to vůbec nejlepší, co se při lyžování dá zažít. Ale jak se jenom od dokonalých obloučků na sjezdovce dostat ke skokům a jízdě po railech, boxech a dalších překážkách ve snowparku? Velmi důležitou dovedností je schopnost jet na lyžích pozadu (takzvaný „switch“).

Raily a boxy
Raily a boxy

Nik radí: Základní jízdu pozadu s jednoduchými oblouky začněte trénovat na mírné a široké sjezdovce. Při provádění oblouku se vždycky dívejte po směru jízdy – to je obecně při lyžování pozadu elementární pravidlo. Se skákáním začínejte na menších skokáncích či terénních vlnách ve snowparku a zpočátku zkoušejte skákat rovně. Na větších skocích (tzv. „kickers“) se při odrážení nakloňte dopředu, abyste udrželi váhu nad středem lyží. Především mějte na paměti, že si musíte nejdřív pořádně „osahat“ menší skoky a získat na nich sebedůvěru, než se vydáte na větší. Další úroveň skákání představují otočky – na jejich nácvik si najděte vhodné místo, protože budete rotovat ve vzduchu a tudíž potřebujete prostornou a bezpečnou „přistávací dráhu“. Nejsnazším manévrem na boxu neboli bedně je 50/50 slide – jednoduše překážku přejedete s lyžemi paralelně po směru jízdy. Snažte se udržet uprostřed s lyžemi naplocho – nepokoušejte se hranit, nemělo by to smysl a výsledkem by byl pád. Až tento základní trik dokonale zvládnete, zkuste ho v obtížnější podobě – ve chvíli, kdy najedete na box, natočte spodní část těla tak, aby se lyže dostaly do úhlu 90° proti směru jízdy. Zároveň horní částí těla kontrolujte rotaci té spodní tak, aby se lyže natočily pouze do pravého úhlu a ne víc. Předtím, než poprvé vjedete na box či jinou překážku, důkladně si ji zblízka prohlédněte – horní plochy jsou často kluzké a snadno se z nich spadne.

6. Lyžování v boulích

Chcete–li dobře lyžovat v boulích, musíte získat skutečný cit pro pohyb v tomto nesnadném a nepravidelném terénu. Jedná se o vrcholnou lyžařskou disciplínu, kterou si osvojíte pouze praxí. Předtím, než se vydáte mezi boule, byste měli dobře zvládat krátké oblouky (viz. #1).

Lyžování v boulích

Nik radí: Využijte tvar boule k tomu, aby vám jemně nasměrovala lyže do oblouku kolem ní. Jakmile vaše lyže najedou nahoru na bouli, natočte spodní část nohou ze svahu a pokuste se tlačit kolena směrem nahoru ke hrudi. Tomuto pohybu se říká „absorpční technika“. Držte nohy blízko u sebe a snažte se projíždět koryty mezi boulemi. Začněte s tréninkem absorpční techniky na menších boulích na mírných svazích a postupně se přesuňte do větších boulí na prudších sjezdovkách.

7. Nejčastější chyby

Jízda v záklonu, náklon ke svahu a kroucení těla: když se lidé učí lyžovat, dělají celou řadu rozmanitých chyb. Společně s Nikem jsme vybrali tři nejčastější a sepsali rady, jak se jim vyhnout.

Jízda v záklonu
Jízda v záklonu

Nik radí: Při lyžování s těžištěm posunutým dozadu vás velice brzy začnou bolet svaly, především nohy. Když udržíte rovný, vzpřímený postoj s nataženýma nohama, nebudete se muset krčit ani vykonávat příliš mnoho absorpčních či jiných pohybů a při jízdě se tak podstatně méně unavíte. Tělesná váha by měla směřovat dopředu tak, že nárty tlačíte na přední část přezkáčů a lyže rovnoměrně tlačí na sníh. Ideálním tréninkem tohoto postoje je jízda s rukama nataženýma dopředu.

Řada lyžařů se na konci oblouku přiklání ke svahu, v důsledku toho jsou méně stabilní, protože váha zůstává na vnitřní lyži, zatímco správně by měla být na té vnější. Představte si, že při každém zatočení musíte zmáčknout červené tlačítko umístěné na vnější straně oblouku. Tělo by přitom mělo být spíše nad vnější lyží a ramena ve stejném úhlu jako špičky lyží.

Kroucení horní částí těla je často spíše podvědomou chybou a lidé si ji ani neuvědomují. Abyste se jí vyhnuli, musíte více pracovat vnitřním ramenem.

8. Lyžování v prašanu

Sklouznout se v čerstvém prašanu je bezpochyby vrcholem lyžování, tedy pokud víte jak na to! Následující tipy vám pomohou osvojit si správnou techniku jízdy v nadýchané sněhové pokrývce.

Klíčem je rytmus
Klíčem je rytmus

Nik radí: Prašan klade větší odpor, proto je v hlubším sněhu nutné nejdřív nabrat dostatečnou rychlost a teprve pak můžete přepnout na typický „hopsací“ rytmus se střídavým odlehčováním, otáčením a opětovným (současným) zatížením obou lyží. Netlačte na lyže, aby zatáčely – místo toho počkejte, až sníh na konci oblouku vytvoří pod skluznicemi vztlak, jakýsi „odrazový můstek“, a pak tuto energii využijte k odlehčení lyží – to vám umožní vyplout nad prašan a znovu se do něj ponořit. Jeďte plynule, krátké rovnoměrné oblouky a snažte se udržovat pravidelný rytmus – právě ten je klíčem k lyžování v hlubokém prašanu a zajistí, že sníh bude zatáčet za vás. Zapomeňte na mýtus, že v hlubokém sněhu je dobré lyžovat v záklonu! Speciální lyže do prašanu jsou ve střední části velmi široké, aby se nebořily a umožňovaly „surfování“ po sněhu. Myslete na to, že lyžování mimo sjezdovky je spojené s nebezpečím lavin, proto je dobré na hluboký prašan vyrazit ve skupině, přičemž každý by samozřejmě měl mít vhodné lavinové vybavení.

9. Bezpečnostní tipy pro lyžování ve volném terénu

Při lyžování ve volném terénu si užijete mnohem víc zábavy než na upravených sjezdovkách. Projděte si naše tipy a myslete na ně při vaší příští výpravě do míst mimo vymezené tratě lyžařského střediska, abyste si nejen užili legraci, ale zároveň  zbytečně neriskovali.

Bezpečnostní tipy pro lyžování ve volném terénu

Nik radí: Ráno ze všeho nejdřív zkontrolujte web místního lavinového centra a ověřte, jak pro aktuální den vypadá lavinová předpověď. Sežeňte si maximum informací o tom, jak snížit riziko zranění či úmrtí v souvislosti s lavinou a jak neohrozit sebe ani druhé. Kdykoli se vypravíte do volného terénu nebo míst, kde hrozí lavinové nebezpečí, vezměte si s sebou veškeré doporučené bezpečnostní vybavení: vyhledávací přístroj neboli pípák, sondu, lopatu, lékárničku a samozřejmě telefon s nabitou baterií. Speciální batoh s airbagem významně zvyšuje šanci, že v případě laviny zůstanete na jejím vrcholu.
Mějte na paměti, že toto vybavení zvyšuje vaše šance prožít báječný den ve zdraví, ale v žádném případě vám negarantuje bezpečnost. Nikdy nejezděte ve volném terénu sami. Svého společníka či společníky mějte neustále na očích. Vyhledávač – zapnutý! – noste pořád na těle a ráno pokaždé vyzkoušejte, jestli funguje bez jakýchkoli problémů. Se svým bezpečnostním vybavením pravidelně trénujte a pamatujte, že bude fungovat tak jak má pouze tehdy, když ho dokážete používat bez zaváhání a bez chybičky i v těch nejhorších podmínkách. Absolvujte pravidelně speciální kurzy lavinové záchrany. Pokud jste na dovolené a máte omezené časové možnosti, najměte si profesionálního průvodce. Navrhne ideální program či trasu přesně podle vašich požadavků, zajistí, abyste si ve volném terénu užili zábavný a zároveň bezpečný den a ještě vás naučí mnoha novým dovednostem.

Naučte se na lyžích něco nového a užijte si pobyt na horách na maximum! Zde najdete našich devět instruktážních videí, která vám přiblíží základní lyžařské techniky.

 

 

To by vás také mohlo zajímat

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!