GPS souřadnice: Stezka podél divoké vody ve Stubai, © Andre Schönherr
GPS souřadnice: Stezka podél divoké vody ve Stubai, © Andre Schönherr

Horská túra
Stezka podél divoké vody ve Stubaital

Stezka podél divoké vody (WildeWasserWeg) v údolí Stubaital zve návštěvníky k objevování vody ve všech jejích neuvěřitelných podobách, od horských jezer s tyrkysovou hladinou, přes třpytivé ledovce, zurčící potůčky a hučící vodopády až po bažinaté mokřady. Stezka je rozdělena na tři etapy, pokud chcete absolvovat všechny až na konec k ledovci Sulzenauferner, připravte se na 1250 výškových metrů stoupání a 22 kilometrů chůze. Za prozkoumání však stojí každá část stezky včetně té úvodní, která končí u 85 metrů širokého Grawa-Wasserfall - nejširšího vodopádu ve Východních Alpách.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

WildeWasser Arena u kamenolomu v Ranalt

Cíl výletu

Ledovec Sulzenaugletscher

Cílový bod

WildeWasser Arena u kamenolomu v Ranalt

Pohoří

Délka

22 km

Celková doba chůze

9 h 30 min

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

středně těžká (červené stezky)

Nadmořská výška

2 520 m 1 320 m

Stoupání (vertikální metry): 1 250 m
Klesání (vertikální metry): 1 250 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Hromadná doprava

  • Dostupné hromadnou dopravou

Autobusová linka č 590a, zastávka Neustift i. St. Ranalt

Parkování

Parkoviště u hlavní silnice (sledujte cedule „WildeWasserWeg")

 

Občerstvení

  • Tschangelair Alm
  • Grawa Alm (od poloviny srpna do začátku října)
  • Sulzenau Alm (od poloviny května do konce října)
  • Sulzenauhütte (od poloviny června do poloviny září)

Ke stažení

Popis trasy

Stezka začíná ve WildeWasser Areně u kamenolomu v Ranalt. První úsek vede podél řeky Ruetz kolem vodopádu Ruetz, pak trasa zamíří k chatě Tschangelair Alm a končí u mohutného vodopádu Grawafall.

Od vodopádu druhá část stezky setrvale stoupá do svahu po staré horské pěšině. Tento úsek vyžaduje vytrvalost, jistý krok a především vhodnou obuv, protože budete přecházet přes celou řadu mokrých míst. Zhruba po hodině chůze do kopce dojdete k vrcholu Sulzenegg (1800 m), odkud cesta pokračuje rovinatým terénem k chatě Sulzenaualm. V této idylické pasáži se stezka klikatí podél kotliny, kde si budete užívat výhledy na ledovec a tři majestátní vodopády, ke kterým se zvolna blížíte. Stezka vás postupně zavede až k nejvyššímu z trojice vodopádů – Sulzenau, který je neustále zamlžen jemným oparem. Toto mistrovské dílo přírody doslova bere dech. Až se dost vynadíváte, vydejte se po pěšině s mírnými serpentinami k chatě Sulzenauhütte zasazené pod strmou skálou, se kterou společně vytváří zvláštní dramatickou scenérii.

Třetí část trasy vede od chaty Sulzenauhütte k úpatí ledovce Sulzenauferner. Stezka pokračuje po mírně stoupajícím dně údolí s jezerem, které napájí hučící ledovcový potok. Na konci stezky WildeWasserWeg se vám zaručeně zatají dech, až spatříte třpytivě bílá ledovcová pole, rozeklané horské vrcholy a řady kaskádových vodopádů, které jako kouzelná schodiště ústí do azurových tůní. Pokud vám ani taková scéna nestačí, pak stačí zvednout oči k nebi a pokochat se výhledem na zasněžený Zuckerhütl, nejvyšší vrchol Stubaiských Alp.

Vracejte se stejnou cestou.

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Stezka podél divoké vody ve Stubaital (47.0258,11.219)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Turistika v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!