Výhled z kaple Kellerjoch nad chatou Kellerjochhütte, © TVB Silberregion Karwendel
Výhled z kaple Kellerjoch nad chatou Kellerjochhütte, © TVB Silberregion Karwendel

Horská túra
Schwaz – chata Kellerjochhütte

Nepříliš obtížná túra z městečka Schwaz na horské sedlo Kellerjoch vás zavede rozmanitým terénem do míst s překrásnými výhledy a nedotčenou přírodou. Než vyrazíte, udělejte si čas na procházku po historickém centru Schwazu. Pak jeďte městským autobusem na zastávku u Gasthaus Frieden Inn, kde túra začíná. Zpočátku budete mít stále na očích údolí Inntal zasazené mezi Tuxské Alpy a pohoří Karwendel, ale brzy se ocitnete v horském terénu s úchvatnými zákoutími, původní divokou zvěří a nekonečnou záplavou květin. Obzvlášť působivý je úsek mezi chatami Naunzalm a Kellerjochhütte, kde se stezka táhne starým porostem s hustým kobercem rododendronů. Když zrovna nebudete obdivovat květiny, můžete se začít rozhlížet po okolních pohořích. Od chaty Kellerjochhütte se otevírají dech beroucí, ničím nerušené panoramatické výhledy na majestátní štíty Vysokých Taur včetně vrcholů Grossglockner a Grossvenediger. Na severozápadě můžete zahlédnout Zugspitze. Odpočiňte si, nespěchejte a užijte si důkladně ojedinělou a velkolepou scenérii. Na celé trase je pouze hrstka trochu obtížnějších úseků a snadno ji zvládnou děti od osmi let.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Schwaz, autobusová zastávka Grafenast der Kellerjochbahn

Cíl výletu

Kellerjochhütte

Cílový bod

Schwaz

Pohoří

Délka

12 km

Celková doba chůze

4 h 30 min

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

středně těžká (červené stezky)

Nadmořská výška

2 237 m

Stoupání (vertikální metry): 900 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Hromadná doprava

  • Dostupné hromadnou dopravou

Autobusová linka č. 8, zastávka Pillberg Hotel Frieden

Parkování

Parkoviště v Grafenast

Popis trasy

Ve Schwazu nasedněte na městský autobus do vesničky Hochpillberg a vystupte u hotelu Frieden. Od zastávky autobusu jděte rovně po silnici, kolem hotelu Grafenast a stanice lanovky. Pokračujte podél silnice a dál po ukazatelích na chatu Kellerjochhütte a stezku „Alter Kellerjochweg”. Cesta vede stále do mírného kopce střídavě po pěší stezce, štěrkové cestě, polňačce a po svazích porostlých lesíky a háji. V nadmořské výšce kolem 1600 metrů se cesta větví, sejděte z „Alter Kellerjochweg” a vydejte se doprava na stezku Jägersteig. Následuje rovinatý úsek přes nesouvislý les až k horské chatě Naunzalm (Niederleger) zasazené v širokém otevřeném vysokohorském terénu (pozor, u této chaty neodbočte doprava na „Galtererweg”). Pokračujte po stezce k malému starému srubu s křížem u cesty a dále po prašné cestě, která kličkuje nahoru do svahu k chatě Naunzalm-Hochleger. Od Naunzalm-Hochleger pak vede dobře značená stezka až do cíle – chatu Kellerjochhütte uvidíte dlouho předtím, než k ní ze severozápadu dojdete.

Tip: Vřele doporučujeme vyčlenit si čas na prohlídku Schwazu - je to skutečně mimořádně krásné městečko s celou řadou památek a atrakcí. Na zámku Freundsberg je k vidění expozice přibližující historii tohoto kraje. Působivý gotický kostel se dvěma rovnoběžnými chrámovými loděmi a dvěma altáři připomíná známý svatostánek v Rattenbergu. V dávných dobách v tomto kostele místní lidé seděli odděleni od horníků, kteří sem přicházeli za prací z celé Evropy. Ve středověku byl totiž Schwaz významným centrem těžby stříbra.

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Schwaz – chata Kellerjochhütte (47.318743,11.720105)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Turistika v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!